У Москві почали допитувати читачів української бібліотеки, - ЗМІ
Російські слідчі активізували розслідування кримінальної справи за фактом розповсюдження екстремістської літератури у Бібліотеці української літератури у Москві. Працівники російських правоохоронних органів почали допит читачів бібліотеки, прізвища яких були відзначені у читацьких формулярах конфіскованих видань.
Про це повідомило УНІАН поінформоване джерело.
За словами джерела, у першу чергу увага приділяється колишнім військовослужбовцям, а також партійним або іншим високопоставленим чиновникам. Окрім того, було допитано всіх працівників бібліотеки, а деяких із них по кілька разів.
Згідно з інформацією джерела, слідчі досі не повернули жорсткі диски комп'ютерів і сервери. Таким чином, у бібліотеки немає свого сайту.
Співголова Об'єднання українців Росії (ОУР) Валерій Семененко повідомив, що його двічі викликали на допит як свідка у кримінальній справі стосовно Бібліотеки української літератури у Москві. При цьому слідчі «постійно переконували, що Бандера і Шептицький — зрадники і прислужники Гітлера».
Нагадаємо, 23 грудня 2010 року відділ боротьби з екстремізмом МВС Росії під час обшуку вилучив із Бібліотеки української літератури у Москві понад 50 книг для проведення психолого-лінгвістичної експертизи. Працівники міліції в електронному каталозі набрали слово «націоналізм» і вилучили всі видання, в яких було виявлено це слово.
24 грудня посол України в РФ Володимир Єльченко повідомив, що книги з бібліотеки вилучено у межах кримінальної справи за фактом розповсюдження екстремістської літератури.
26 грудня директор бібліотеки Наталія Шаріна повідомила, що бібліотека опечатана і закрита. За її словами, 24 грудня в бібліотеці відбувся другий обшук, у результаті якого було вилучено жорсткі диски з комп`ютерів, а також читацькі квитки.
12 січня 2011 року у МЗС України повідомили, що бібліотека повністю відновила роботу у звичайному режимі.
14 січня у бібліотеці відбувся третій обшук, у ході якого було вилучено сервер, а директора побив співробітник міліції.
16 січня В.Єльченко повідомив, що ситуацію навколо Бібліотеки української літератури у Москві буде остаточно врегульовано найближчим часом.
18 лютого міністр закордонних справ України К.Грищенко у Верховній Раді під час Години запитань до уряду заявив, що ситуація навколо Бібліотеки української літератури в Москві повністю врегульована. За його словами, бібліотека працює в своєму штатному режимі.
Бібліотека української літератури була створена постановою уряду Москви від 19 грудня 2000 року.