У Польщі збираються прискорити депортацію нелегальних мігрантів

СвітЮлія Поліковська, 30 січня 20176050
У Польщі планують більш ретельно перевіряти іноземців, які хочуть отримати міжнародний захист у країні

У Польщі мають намір внести зміни у процедуру надання міжнародного захисту іноземцям: пропонується не одразу пускати прохачів у країну, а утримувати їх у прикордонних центрах упродовж терміну розгляду їх клопотань. Відповідний законопроект представив міністр внутрішніх справ і адміністрації Польщі Маріуш Блащак на конференції минулого тижня, поінформували у прес-службі польського відомства.

Відповідно до проекту, іноземці, які звертатимуться за наданням міжнародного захисту у Польщі, зокрема статусу біженця, будуть змушені чекати на відповідні рішення у створених прикордонних центрах. Розгляд справи має тривати до 28 днів.

За словами міністр Маріуша Блащака, це буде спеціальна процедура, яка дозволить краще контролювати нелегальну міграцію, і сприятиме підвищенню рівню безпеки у Польщі. Депортація тих осіб, які нелегально перетнули кордон Польщі, буде пришвидшена.

Цей прикордонний режим не будуть застосовувати до дітей, які залишилися без опікуна, або особи, стан здоров’я не дозволяє залишатися в центрі для іноземців.

Представляючи законопроект в ефірі «Польського радіо» Маріуш Блащак зазначив, що пропонована ця процедура відповідає законодавству Європейського Союзу. Він додав, що аналогічні заходи впроваджені в Угорщині після міграційної кризи у 2015 році.

Зазначимо, поки що іноземці, приїжджаючи до польського кордону, подають клопотання у справі надання їм статусу біженця і після в’їзду до країни, не чекаючи на результат його розгляду в Управлінні з питань іноземців, часто їдуть до інших країн Західної Європи.

Додамо, у 2016 році до Польщі не впустили 22 864 громадянин України, що на 437 осіб більше, ніж у 2015 році. Про це повідомила польська прикордонна служба у відповідь на запит «Укрінформу».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук