У Стрию місцеві депутати бойкотують виплати освітянам, – ЛОДА

Головні новини Львова 07.06Ірина Папірник, 7 червня 2016, 18:27 1195 0

Стрийська мерія боргує міським освітянам профтехучилищ 6 млн грн. Це зарплатня і стипендії за три місяці. Не виплачують тут коштів, навіть попри те, що тепер за законом це їхній обов’язок. У мерії кажуть, що грошей на це у скарбниці катма.

«Безперечно, проблема на контролі в міського голови, також хочу сказати, що місто Стрий, якщо взяти Львівську область, опинилося в найгіршій ситуації, тому що на бюджет міста Стрия 4 училища, у Дрогобичі, наприклад, більший бюджет і лише 2 училища», – зазначив заступник міського голови міста Стрий Роман Волинець.

В обласному управлінні освіти наполягають: повертати кошти – необхідно, бо так вимагає закон.

«Ми постійно ведемо перемовини зі Стрийською міською радою про те, що закон потрібно виконувати. І очевидно, зараз потрібно застосовувати судові інстанції та правоохоронні органи для того, щоб закон виконувався», – розповіла директор департаменту освіти і науки ЛОДА Олександра Небожук.

У середині червня місто поверне училищам лише 2 млн грн. Як працювати далі –гадати не береться ніхто. У вересні стартує новий навчальний сезон, з новими статтями витрат і студентами, на яких ніхто коштів не закладав.

Нагадаємо, сьогодні викладачі і студенти всіх ПТУ міста Стрий перекривали міжнародну трасу Київ-Чоп. У такий спосіб вони протестують проти переведення професійно-технічних училищ на фінансування з місцевих бюджетів. Вони наголосили, що це лише попереджувальна акція. За їхніми словами, у закладах через затримку надходження фінансування не оплачуються комунальні послуги. А це може призвести до відімкнення всіх комунікацій навчальним закладам. Тому, якщо ситуація не зміниться, вони обіцяють повністю перекрити міжнародну трасу.

Додамо, фінансування професійно-технічної освіти, в результаті змін до бюджетного кодексу, ухвалених наприкінці 2015 року, переклали на місцеві бюджети.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук