У Відні вперше в Європі пересадили легені пацієнтці з коронавірусом

Зараз усі органи пацієнтки працюють нормально. Вона на шляху до повного одужання

У Відні вперше в Європі пересадили легені пацієнтці з коронавірусом
фото умовне
Після пересадки всі органи пацієнтки працюють нормально

Трансплантацію легень успішно провели минулого тижня у Медичному університеті Відня (Австрія) 45-річній пацієнтці, власні легені якої знищив коронавірус. Зараз всі органи пацієнтки працюють нормально, вона на шляху до повного одужання, повідомляють на сайті національного руху «За трансплантацію».

Жінка заразилася коронавірусом приблизно вісім тижнів тому і відтоді її здоров'я суттєво погіршилося, хоч до цього зі здоров’ям не мала жодних проблем.

Не дивлячись на те, що вона отримала негативний результат на коронавірус, її легені, сказано у повідомленні, були настільки ушкоджені, що вона без пересадки не могла вижити. Навіть штучна вентиляція легенів була неможлива, тож її життя підтримувати за допомогою EКMO (екстракорпоральна мембранна оксигенація). Решта органів пацієнтки були працездатні і лікарі вирішили терміново провести пересадку.

«Сама трансплантація була проведена в надзвичайно важких обставинах, оскільки у пацієнтки не було достатньої кількості тромбоцитів в крові, і, оскільки були присутні антитіла, їх спочатку потрібно було видалити за допомогою імунного афереза, щоб запобігти відторгненню органу», - заявив керівник хірургії в клініці Вальтер Клепетко.

Донорські легені були доставлені з сусідньої країни. Навіть транспортування легень і підготовка до операції проходили в складних умовах, особливо через логістику ускладнену Covid-19 і пов'язані з цим захисні заходи, яких повинні були дотримуватися. Ключем до успіху є ефективна співпраця між різними професійними групами, такими як анестезія, хірургія, медицина інтенсивної терапії, інфекціонологія і багато інших.

Пацієнтка перебуває під пильним наглядом, попереду ще довгий шлях до одужання.

«Всі органи працюють, і ми дуже задоволені. Але це буде ще довгий шлях, поки ми зможемо її виписати з лікарні», – каже Вальтер Клепетко.

До слова, лікарі Медичного університету Відня - Загальної лікарні міста Відень провели вже понад 2000 операцій з пересадки легень. Але трансплантація легень хворому на СОVID-19 пацієнту проводилася вперше не лише у віденській клініці, а й у Європі загалом.

P.S. В Україні також був випадок, коли лікарям вдалося вилікувати пацієнтку від коронавірусу, але він настільки знищив легені, що вона померла.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук