До теми
Яворів отримав перший транш у 5 млн гривень від Міністерства екології. Цього вже досить для старту проекту. Та загалом потрібно близько 100 млн на зведення комплексу очисних споруд і каналізування прикордонного міста. Бо на сьогодні усі нечистоти доводиться вивозити у сусідній Новояворівськ.
На яворівських очисних спорудах покрали двигуни, всі механізми давно поіржавіли. Тут усе застаріло не лише морально, а й фізично – каже керівник міського комунального підприємства «Яворіввода» Ігор Копитко. Фахівці кажуть: проводити реконструкцію цих очисних споруд просто економічно недоцільно.
«Тут тиша і благодать. Не працює жодний механізм з очищення стоків. Все це потрапляє у річку Шкло, яка тече в сусідню республіку Польща», – констатує керівник МКП «Яворіввода» Ігор Копитко.
Цей об'єкт – власність так званої КЕЧ. Грошей на відновлення свого господарства військові вочевидь не мають. Тож місто вирішило відвести суміжну ділянку під будівництво нових сучасних очисних споруд. Вже навіть готовий проект.
«Готовий проект і експертиза – це не означає, що це початок будівництва. На жаль, потрібне фінансування. А це багато десятків мільйонів гривень. Але ми на цьому шляху були не одні. Нам допомагали депутати Верховної Ради, зокрема Олег Березюк. Ми їздили на зустрічі до міністра і Остапа Семерака. Все це допомогло і нам виділили перших 5 мільйонів», – розповів у коментарі ZAXID.NET міський голова Яворова Павло Бакунець.
Каналізування – ще одна проблема, яка із року в рік переслідує яворівчан. Бо лише третина міста має доступ до каналізації. Нечистоти відкачують з вигрібних ям навіть біля багатоповерхівок. «А куди воно повинно діватись, якщо далі немає ходу. Очисних нема, нічого немає. Це як вигрібні ями», – каже працівник МКП «Яворіввода» Степан Мисик.
За оптимістичними підрахунками очільника міста, будівництво нового комплексу очисних споруд займе близько п’яти років. І це за умови вчасного фінансування.