Україна дуже вразлива до поширення пошестей, – медики
Представники Міністерства охорони здоров’я визнають неможливість встановити джерело спалаху холери в Маріуполі та запобігти поширенню зараженої вібріоном риби за межі холерної зони.
Заступник головного лікаря Центральної санітарно-епідеміологічної станції Мінздоров’я Віктор Свита наголосив, що в Україні ж епідемії холери не було вже 10 років, тоді, як в світі вона прогресувала. На доказ він навів "величезні спалахи" на Гаїті та зазначив, що минулого року серед холерних хворих було 98% африканців. Свита підтвердив поширення холери цього літа в Маріуполі та довколишніх містечках і визнав, що виявити джерело холери в Україні і досі не вдалося, але "ним може бути лише людина". За словами можновладця, наразі встановлений лише фактор передачі інфекції: річки Кальміус, Калка, Азовське море та річкова й морська риба. Свита запевнив, що в Донецькій області силами міліції та ветеринарної міліції провадиться активна блокада масового вивезення риби в інші регіони. Але визнав, що ніхто не гарантує, що заражена холерним вібріоном риба не буде і далі вивозитися на продаж "в торбах приватних осіб", пише "Німецька хвиля".
Чиновник сказав, що в Україні зберігається ще й "дуже висока можливість занесення гострої кишкової інфекції", яка вразила Німеччину і вже виявлена в сусідній Польщі. "Сьогодні невідомо, як діагностувати цю хворобу. Бо немає тест-систем. Росіяни скоренько створили такі тест-системи і ми наразі ведемо переговори, аби отримати один чи два такі комплекти на всяк випадок", – сказав Свита. Більш оптимістично він висловився щодо спалаху сальмонельозу в Києві, який вразив більше 100 осіб, серед яких четверо дітей. За словами Свити, розслідування інциденту вже за кілька днів має встановити постачальника курей-гриль, які потрапили на прилавки супермаркету й отруїли потерпілих.
Головний позаштатний інфекціоніст Головного управління охорони здоров'я Києва Альбіна Анісімова повідомила про підвищений рівень пильності епідеміологічних служб до можливих спалахів цієї та інших інфекцій. За її словами, лікарі готові до розгортання "провізорних госпіталів" для дітей та дорослих на базі інфекційних відділень.