Україна на державному рівні відзначить 150-річчя з дня народження Андрея Шептицького

Україна відзначатиме на державному рівні 150-річчя з дня народження митрополита Української греко-католицької церкви, громадського діяча і мецената Андрія Шептицького.

За відповідну постанову у вівторок, 17 червня, проголосували 227 народних депутатів з 320 зареєстрованих у залі засідань Верховної Ради.

Парламент рекомендує Кабінетові міністрів створити організаційний комітет, розробити і затвердити план заходів з підготовки, проведення та фінансування відзначення 150-річчя з дня народження митрополита.

У пояснювальній записці до документа акцентовано, що митрополит Шептицкий сприяв розбудові Російської греко-католицької церкви, створив апостольський вікаріат для вірних Греко-католицької церкви у Боснії, заснував Львівську греко-католицьку академію (1928) та Богословське наукове товариство.

Під час Другої світової війни він ставив питання про об'єднання всіх християн України навколо Київського патріархату в єдності з Римським престолом. Як галицький митрополит він офіційно був депутатом віденського парламенту і галицького сейму, але піднімав не політичні, а на освітянські теми.

Шептицкий написав у 1942 році послання "Не убий", в якому закликав до примирення політичні сили українського суспільства, засудив політичні вбивства і не відкинув можливості відлучати від церкви організаторів і виконавців таких злочинів.

За його згодою, значна кількість євреїв ховалися в роки війни у греко-католицьких монастирях і навіть у резиденції митрополита. Єврейська громада України в травні 2008 року визнала його праведником.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук