Україна розірве угоду з Росією щодо Азовського моря
Угоду розірвуть після вирішеня питання щодо міжнародного арбітражу
Угода з РФ щодо Азовського моря буде розірвана після повної фіксації юридичної позиції України і вирішення питань з міжнародного арбітражу. Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін в інтерв'ю Цензор.Нет
«В осяжній перспективі ми це зробимо. Тоді, коли після слухань у нас буде цілком зафіксована юридична позиція і будуть вирішені питання щодо міжнародного арбітражу. Якби ми розірвали її раніше, Росія використала б це для послаблення нашої юридичної позиції», - зазначив Клімкін.
Він додав, що розірвання цієї угоди не є панацеєю від російської агресії, потрібно одночасно працювати у безпековій, економічній та в юридичній сферах.
«Але розірвання угоди щодо Азову не є панацеєю. Це теж потрібно розуміти. Те, що відбувається навколо російської узурпації прав стосовно Керченської протоки і повзучої окупації Азовського моря, має відповідь, тільки якщо ми працюємо одночасно в трьох сферах: безпековій, економічній та в юридичній. Так само як і рішення щодо Донбасу тільки в безпековій сфері не має сенсу», - сказав міністр.
Зазначимо, що договір між Україною і РФ про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки підписаний в грудні 2003 року, а ратифікований у квітні 2004-го. Згідно з його положеннями, Азовське море і Керченська протока є внутрішніми водами України та Росії.
Як інформував ZAXID.NET, російські силовики захопили два малі броньовані артилерійські катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу» і 24 військовослужбовців ВМС ЗС України 25 листопада в районі Керченської протоки. Росія наполягає, що українські військові кораблі порушили держкордон під час переходу з Чорного моря в Азовське море.
Підконтрольний Кремлю суд Криму заарештував всіх захоплених моряків до 25 січня 2019 року. Російська сторона інкримінує їм «незаконний перетин держкордону». Офіційний Київ вважає їх військовополоненими. За даними Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України, Росія атакувала і захопила українські військові кораблі в міжнародних водах Чорного моря.