Українська "вітрина"

Велика ймовірність, що на нас просто "заб'ють"

БлогиПетро Олещук , 19 жовтня 2015 137
Петро Олещук
політолог

Інші блоги автора

Знову почали гнати хвилю про "вітрину", яку "мудрий Захід" хоче побудувати в Україні. Чому ви вважаєте, що комусь потрібна вітрина в Україні? Що, мало країн-вітрин? Є США, є Норвегія, є Нідерланди, є Швейцарія, є Сінгапур. Кожному за потребами знайдеться своя "вітрина". Милуйся. Подобається - копіюй. Не подобається - живи як хочеш.

Сенс у вітринах був за часів "Холодної війни", коли дійсно змагалися дві моделі устрою світу. Капіталізм і соціалізм. Це була не тільки війна конкретних СРСР і США, але війна світоглядів, бачень майбутнього. Зараз цього немає і близько. Капіталізм скрізь. Навіть там, де його немає формально. Росія нічим ідеологічно не відрізняється від США. Тільки відстає більш ніж на 100 років.

Будувати для "папуасів" вітрину - це дурне і безглузде діло. Ніхто на це витрачати гроші не буде. Ну немає сенсу переконувати людей в тому, що вільна від корупції країна це краще ніж правління банди казнокрадів, у яких один аргумент: "зате ми свої".

Країни, які обирають собі авторитарні клептократичні моделі в сучасному світі можливостей і технологій самі винні у своїй відсталості і убогості. Навіть якщо теоретично хтось вирішить зробити з України "вітрину", то наші олігархи і продажні політики самі не зникнуть. Значить, всі грошові вливання в країну підуть "в трубу". Кому це потрібно?

Єдиний реалістичний сценарій швидкого реформування - це введення окупаційного контингенту НАТО з такою ж окупаційною адміністрацією і фільтраційними таборами для "еліти". Ясно, що ніхто на це не піде. Тому можлива поетапна зміна країни шляхом освіти, селекції нової еліти і трансформації інститутів. Все це буде довго, вимагає ресурсів, і не факт що спрацює, бо стара модель буде вгризатися у владу і ресурси. Велика ймовірність, що на нас просто "заб'ють" якщо ми не почнемо терміново змінюватися. Бо той же НАТО - оборонний альянс а не суспільство з перевиховання лузерів. Так що все самі. Самі повинні вибрати нормальне життя. Сформувати для цього еліту. Закатати в асфальт стару квазі-еліту. Все самі. Тоді, може, і буде "вітрина". Але для нас тоді це буде норма.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Інші блоги автора

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук