«Укроборонпром» показав, які розробки представить на параді на День Незалежності
Держконцерн «Укроборонпром» показав, які останні розробки представить на параді в День Незалежності України 24 серпня. Про це повідомляє прес-служба держконцерну.
Так, на параді вперше буде продемонстровано комплекс радіолокаційної розвідки - український контрбатарейний радар 1Л220УК від запорізького НВК Іскра. Цей радар дозволяє отримувати точні координати для нанесення удару і коригувати вогонь власної артилерії.
Відзначається, що головною особливістю 1Л220УК є його потужна радіолокаційна станція з цифровою антенною решіткою, яка дозволяє за десятки кілометрів «бачити» не тільки снаряди і ракети, а й мінометні міни. Це дозволяє, завдяки цифровому комплексу обробки інформації, розраховувати траєкторії польоту снарядів і визначити місцезнаходження ворожої артилерії.
Також вперше буде продемонстровано автоматизований звукометричний комплекс артилерійської розвідки Положення-2. Виробництво цього комплексу зараз здійснюється на ДП Львівський державний завод ЛОРТА.
Автоматизований комплекс оснащений високочутливими акустичними сенсорами, які дозволяють визначити позицію ворожої артилерії і місця розривів снарядів на відстані в кілька десятків кілометрів. З огляду на те, що Положення-2 працює в пасивному режимі, противник не може зафіксувати її роботу. Крім цього, Положення-2 надає дані для коригування стрільби власної артилерії, відзначають в «Укроборонпромі».
У той же час, для обробки всієї інформації про поле бою, яка приходить від станцій типу 1Л220УК і Положення-2, даних розвідки щодо безпілотних літальних апаратів та інших джерел, львівська ЛОРТА розробила систему Оболонь-А.
«Оболонь-А» – комплекс автоматизованого управління артилерійськими батареєю і дивізіоном. Цей комплекс відіграє роль «керівного центру» для артилеристів. Він здатний приймати і обробляти дані про десятки цілей та автоматично планувати вогонь, розподіляючи цілі для знищення. Завдяки швидкості обробки величезного масиву даних, які приходять до цифрових систем Оболонь-А, використання спеціальних алгоритмів і захищеного зв'язку, значно підвищує ефективність вогню.