Уряд затвердив комісію, яка відбиратиме кандидатів до Нацагентства з запобігання корупції
Кабінет міністрів затвердив персональний склад конкурсної комісії, яка відбиратиме кандидатів на посади членів Національного агентства з питань запобігання корупції.
Відповідне розпорядження № 581-р від 5 червня уряд оприлюднив на своєму сайті у вівторок, 9 червня.
До складу комісії увійшли заступник міністра Кабінету міністрів Роман Греба, представник президента в Кабміні Олександр Данилюк, голова Національного агентства з питань державної служби Костянтин Ващенко, представник громадської організації «Фонд «Відкрите суспільство» Роман Вереша, представник громадської організації «Україна ХХI» Олег Самусь, представник громадської організації «Інститут світової політики» Віктор Шлінчак, представник громадської організації «Молодіжне об'єднання Львівський євромайдан» Олександр Ружицький.
Раніше повідомлялося, що до складу конкурсної комісії з відбору кандидатів на посади членів Національного агентства з питань запобігання корупції входитимуть вісім кандидатів: чотири від громадських організацій і по одному від президента, Верховної Ради, Кабміну та Нацагентства з питань держслужби. Вони обиратимуть п'ятьох членів Нацагентства по запобіганню корупції.
Як інформував ZAXID.NET, громадська організація Тransparency Іnternational Україна, яка бореться з корупцією, подала судовий позов проти Секретаріату Кабінету Міністрів щодо порушеннь під час виборів комісії, яка пропонуватиме членів Національного агентства з питань запобігання корупції. Борці з корупцією нагадали, що 17 травня на ініціативних зборах під головуванням заступника міністра Кабінету Міністрів Романа Греби було обрано представників громадських організацій, які впливатимуть на вибір членів Нацагентства з питань запобігання корупції. Зокрема, на зборах було обрано чотирьох громадських представників як кандидатів до конкурсної комісії з відбору членів НАЗК.
Тransparency Іnternational вважає, що обрання вказаних кандидатів до конкурсної комісії відбулося з порушеннями встановленого порядку.
По-перше, організації, які брали участь у зборах, мали надати Секретаріату Кабміну письмові підтвердження того, що мають мінімум рік практичного досвіду боротьби із корупцією. Утім, є підозра, що до зборів допустили всіх охочих. Також, за його словами, для набору голосів були використані молодіжні громадські організації, деякі з яких зареєстровані за однаковими адресами.
Тransparency Іnternational вимагає надати повний обсяг документів учасників цих ініціативних зборів.