В Росії до 2018 року з’явиться Міністерство державної безпеки

СвітВолодимир Пиріг, 19 вересня 20165490

У Росії до президентських виборів 2018 року передбачається створити на основі Федеральної служби безпеки (ФСБ) міністерство державної безпеки, включивши в нього Федеральну службу охорони (ФСО) і Службу зовнішньої розвідки (СЗР), пише «КоммерсантЪ».

За інформацією джерел газети, йдеться про фактичне повернення ФСБ функцій Комітету держбезпеки СРСР. Передбачається, що нова структура отримає статус Міністерства держбезпеки (МДБ). При цьому в його склад увійдуть Служба зовнішньої розвідки і більшість підрозділів Федеральної служби охорони. Сьогоднішня ФСО збережеться у вигляді Служби безпеки президента РФ, якій крім охорони будуть підконтрольні спецзв’язок і транспортне обслуговування вищих посадових осіб.

Крім структурних змін нове міністерство отримає і нові функції. Наприклад, передбачається, що співробітники МДБ будуть не просто супроводжувати і забезпечувати розслідування кримінальних справ, порушених за їх матеріалами Слідчим комітетом (СК) і Міністерством внутрішніх справ, а здійснювати процесуальний нагляд за ними. Головне управління процесуального контролю СК, що виконувало ці функції, вже фактично ліквідовано, зазначає газета.

Крім того, МДБ буде займатися забезпеченням власної безпеки у всіх правоохоронних і силових структурах. Слідче управління МДБ, яке отримає статус головного управління, зможе приймати до свого провадження найбільш резонансні і ті, які мають державне значення, кримінальні справи, підслідність яких сьогодні закріплена в КПК РФ за СК та МВС.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук