Ведмежий притулок у Домажирі готовий приймати відвідувачів
Притулок розпочне роботу в понеділок, 16 жовтня
Подивитись на врятованих ведмедів тепер може кожен. У понеділок, 16 жовтня, притулок «Домажир» відкривають для відвідувачів. Поки що екскурсії будуть безкоштовними. Групи супроводжуватиме гід, який буде розповідати історії ведмедів та показувати, в яких умовах вони живуть. Зараз у притулку перебуває шестеро бурих.
«У нас будуть діяти безкоштовні організовані екскурсії. Щогодини. Ми працюватимемо з 10:00 до 17:00», – розповіла менеджер із туризму у ведмежому притулку «Домажир» Катерина Артюхова.
Екскурсії до весни будуть безкоштовні. Навесні у притулку заплановане велике міжнародне відкриття, коли буде повністю облагороджена територія.
Екскурсії будуть проводити з вівторка по неділю. Понеділки будуть вихідними. Виключенням стане лише день відкриття.
Згодом тут будуть місця для відпочинку, дитячий майданчик та паркінг. Розбудовують і нові вольєри, аби поселити ведмедів ближче до лісу.
«Суть реабілітації полягає в тому, щоби в них зберегти тваринні інстинкти. Для кожного ведмедя природний інстинкт – це купатися, природно шукати їжу», – пояснив Ігор Николин, директор ведмежого притулку «Домажир».
У майбутньому тут зможуть розмістити 15-20 ведмедів. Але і цього мало, кажуть експерти.
«Скільки би ми не будували притулків, це саме притулки, реабілітаційні центри для таких ведмедів. Їх ніколи не буде достатньо, тому що люди все одно заводять ведмедів, розмножують їх, незаконно продають, купують і наша мета не тільки врятувати цих ведмедів, а ще й показати людям, наслідки», – пояснила Марина Шквиря, експерт БФ «Чотири лапи».
У ведмедів, які потрапляють у притулок, часто проблеми зі здоров'ям. До прикладу, у 22-річної Христі, яку забрали з мандрівного цирку, виявили цироз. Тож, аби врятувати усіх тварин, потрібно змінювати закони. До прикладу, заборонити приватно утримувати диких тварин. Адже у багатьох країнах Європи уже діє така заборона. Все ж за даними організації «Чотири лапи» в приватних руках та цирках перебуває 80-100 тварин. В Україні ж ця цифра у кілька разів більша. Тут ведмедів-невільників щонайменше дві сотні.
До речі, у неділю, 15 жовтня, у Львові пройде перший марш за права тварин.