Велика Динамівська трійка
Інші блоги автора
- Малими кроками до великих звершень або що буде далі з відкритим басейном «Динамо»? 20 лют 2018, 20:02
- Більшість спортивних майданчиків на Львівщині будують лише на папері 31 серп 2017, 20:56
- Перший крок – найважливіший! 13 черв 2017, 17:35
Моя попередня стаття була присвячена ганебній ситуації, яка склалась в ФСТ «Динамо» Львівської області та стосувалась неправомірного розподілу бюджетних коштів (8 500 000 грн. з обласного бюджету) та продажу за останніх 10 років половини спортивних споруд (3 з 6-ти), які належали цьому ФСТ.
Цього разу хочу підняти більш філософські питання та заглибитись в історію «Динамо» для того, аби краще зрозуміти ситуацію та масштаби тих злочинних дій, які сьогодні відбуваються. В Україні ФСТ «Динамо» було засноване в кінці 1922 – на початку 1923 років. Зокрема у Львівській області ФСТ «Динамо» багато десятиліть поспіль є кузнею спортивних талантів та лідером у багатьох олімпійських видах спорту. Не можу не згадати трьох видатних динамівських тренерів, яких мені пощастило знати особисто, будучи спортсменом, та навіть більше, я був учнем одного з них, тому з нього і розпочну.
Євтушов Михайло Федорович: майстер спорту, заслужений тренер СРСР та України з боротьби дзюдо та самбо, з 1970 року по 1997 рік – старший тренер збірної команди України з боротьби дзюдо, за роки своєї тренерської діяльності підготував 154 майстра спорту, серед яких 3 чемпіони Світу по самбо (Левицький М.С., Юнак М.М., Каніров Ж.Т.) бронзового призера чемпіонату Європи по дзюдо (Чочішвілі Р.), а також чемпіона молодіжної першості Європи з дзюдо (Литвиненко О.), учасника XXVI літніх Олімпійських ігор з дзюдо та нинішнього старшого тренера збірної України з дзюдо (Балаян К.А.), старшого тренера збірної команди України з боротьби самбо, заслуженого тренера України (Юнак М.М.), а також заслуженого тренера України (Юнак Р.М.)
Сазонов Олег Павлович: майстер спорту, заслужений тренер України з вільної боротьби, суддя міжнародної категорії, підготував понад 150 майстрів спорту, 7 майстрів спорту міжнародного класу та заслуженого майстра спорту. Серед його вихованців також 5 заслужених тренерів України. Неодноразово був визнаний найкращим тренером України з жіночої боротьби 2009, 2010 та 2011 років. Понад 10 років був незмінним тренером кадетської збірної команди України з жіночої боротьби. Під його керівництвом збірна команда України чотири рази ставала найкращою у Європі. За цей період було завойовано 49 медалей європейських і 11 медалей світових чемпіонатів.
Комешов Микола Дмитрович: заслужений тренер СРСР та України з важкої атлетики, суддя міжнародної категорії, майстер спорту, перший з тренерів в УРСР отримав звання заслуженого тренера УРСР. За роки своєї тренерської роботи підготував близько 120 майстрів спорту серед яких чемпіон Світу, дворазовий чемпіон Європи (Крищишин В.).
Отож, підбиваючи підсумки, лише ці три тренери разом підготували понад 420 майстрів спорту, а скільки хлопців та дівчат завдяки їм просто виросли здоровими, сильними та впевненими в собі людьми вже ніхто не зможе порахувати. Чи можливий був такий фантастичний результат без наявності розгалуженої спортивної інфраструктури в ФСТ «Динамо»? Однозначно ні! Спортсменам і тренерам потрібна база для проведення тренувань, зборів та змагань. І тому дуже прикро, що просто зараз славетна історія великого клубу «Динамо» руйнується спортивними чиновниками, які задля власної вигоди готові перекреслити десятиліття титанічних зусиль тренерів та спортсменів продаючи спортивні споруди та розкрадаючи бюджетні кошти, зокрема спорткомплекс «Динамо», що на вул. Зеленій простояв 106 років та є одним з найстаріших спорткомплексів України! Але вигідне розташування в центральній частині міста та загальна площа понад 1200 м кв. зіграли свою визначну роль у цій справі.
На сьогоднішній день запит народного депутата Любомира Зубача до МВС не дав жодного результату, не було здійснено жодних перевірок, а ми отримали лише банальну відписку, що жодних порушень не виявлено. Наразі готується новий запит в Генеральну прокуратуру України стосовно «динамівського» питання і він буде далеко не останнім.
На завершення хочеться додати трішки позитиву у всій цій історії і подякувати усім небайдужим спортсменам та громадським активістам за підтримку. А їх насправді не мало, і нагадати, що лише разом ми зможемо досягнути змін! В єдності – сила!