Більшість спортивних майданчиків на Львівщині будують лише на папері
Інші блоги автора
- Малими кроками до великих звершень або що буде далі з відкритим басейном «Динамо»? 20 лют 2018, 20:02
- Перший крок – найважливіший! 13 черв 2017, 17:35
- Що насправді приховують за цифрами спортивні чиновники Львівщини? 14 квіт 2017, 15:22
Однією з найбільших проблем нашої Держави була і залишається корупція. Такою є думка більшості українців. Усі єдино голосно кажуть про те, що здолавши цю «ракову пухлину» нашого суспільства, рівень життя стрімко покращиться та буде на одному рівні з провідними Європейськими країнами. І насправді усі передумови для цього є: достатньо велика територія, велика кількість корисних копалин, родючі ґрунти, сприятливі погодні умови та ін. Разом з цим ми з вами звикли чути з екранів телевізорів, по радіо, а також з виступів багатьох чиновників та депутатів фразу: «Недостатньо коштів…», або ж: «В силу обставин, які склались в нашій країні…». Та чи це дійсно відповідає дійсності? На мою думку справа навіть не лише в корупції, а в халатному та безвідповідальному ставленні посадових осіб до своєї роботи, як кажуть: «головне, щоб зарплату дали вчасно».
Яскравим прикладом такого непрофесійного ставлення до своєї діяльності є виконання обласних програм, на які, між іншим, передбачені кошти у необхідному для їх реалізації обсязі. Станом на травень місяць, а це 5-й місяць року, реалізація цих програм була на рівні 2% та і зараз вона залишається на ганебно низькому рівні! Багато проектів реалізовуються лише формально та на папері, при цьому витрачаються мільйони гривень без жодної користі для тих кому вони реально належать – громадян України. Яскравим прикладом цього є обласна програма «Спортивний майданчик», виконання якої перевірили активісти «Самопомочі» та громадської організації «Еволюція суспільства». У довільному порядку ми обрали 9 адрес з загального переліку, який налічує 92 об’єкти, де мають бути встановлені майданчики та виявили, що з 9 майданчиків встановлено лише 2, а за більшістю вказаних адрес робота навіть не починалась та навряд чи почнеться взагалі.
Список адрес, за якими здійснювався моніторинг, з коротким описом їхнього стану:
1. Пустомитівський район – м. Пустомити, вул. Паркова, 2 (має бути майданчик зі штучним покриттям) – за цією адресою майданчик відсутній, майданчик вирівняний бульдозером і більше нічого немає.
2. Пустомитівський район – с. Ставчани, вул. Шашкевича, 42 (має бути майданчик з тренажерним обладнанням) – за цією адресою знаходиться школа та пришкільне футбольне поле з старими воротами та радянськими тренажерами: перекладина, бруси, рукохід і т.д. – майданчик відсутній.
3. Городоцький район – м. Городок, вул. Шевченка, 7 (має бути майданчик з тренажерним обладнанням) – за цією адресою футбольний стадіон «Колос» з розбитими вщент трибунами та знову ж таки з старими радянськими тренажерами: перекладина, бруси, рукохід і т.д., а також група дорослих чоловіків, яка на цих вбитих тренажерах розпиває алкоголь, – майданчик відсутній.
4. Городоцький район – смт. Великий Любінь, вул. Січових Стрільців, 2 (має бути майданчик з тренажерним обладнанням) – за цією адресою також розташована школа і немає майданчику, а лише старі радянські тренажери на задньому подвір’ї школи.
5. Городоцький район – м. Комарно, вул. Львівська,2 (має бути майданчик зі штучним покриттям) – за цією адресою знаходиться школа, майданчику також немає, лише застарілий спортивний майданчик та футбольне поле.
6. Миколаївський район – с. Вербіж, вул. 24 серпня (має бути майданчик з тренажерним обладнанням) – майданчику немає, лише трактором розрівняна ділянка під нього.
7. Миколаївський район – с. Березина, вул. Січових Стрільців (має бути майданчик зі штучним покриттям) – за вказаною адресою майданчика немає, там розташована школа зі старим радянським майданчиком.
8. Новий Розділ – вул. Винниченка, 35 (має бути майданчик з тренажерним обладнанням) – Ура! Майданчик є, а на ньому займається багато дітей і це саме та картина, яка повинна бути скрізь! Варто зазначити, що конструкція майданчику є досить простою та містить всього 6 тренажерів без покриття та огорожі.
9. Новий Розділ – вул. Героя України Степана Бандери, 5 – тут також встановлений аналогічний до попередньої адреси майданчик і також займається багато дітей.
Загальний перелік налічує 92 майданчики різного типу і будь хто охочий зможе прийти за вказаними адресами і перевірити виконання обласної програми «Спортивний майданчик», яка має бути реалізована до кінця 2017 року! Але чи це буде дійсно так? Після проведеного нами моніторингу маю великі сумніви, оскільки часу на встановлення залишилось дуже мало, а роботи майже не зроблено… І причина тут зовсім не в браку коштів, кошти на цю програму є! Можливо немає, як тепер модно висловлюватись, політичної волі з боку обласного управління молоді та спорту, яке безпосередньо реалізовує цей проект, можливо бракує менеджерських здібностей – це все нам доведеться ще з’ясувати. Останній та найголовніший меседж полягає в тому, що без контролю влади з боку громади, ми так і матимемо надалі пусті зруйновані майданчики замість нових сучасних.
Тому не будьте байдужими! В єдності – сила!