Верховна Рада вдруге не підтримала програму діяльності уряду Шмигаля
Оновлену програму різко розкритикували опозиційні депутати
Верховна Рада під час засідання 18 червня вдруге не схвалила програму діяльності Кабінету міністрів, яку доопрацьовували упродовж двох тижнів спільно з усіма парламентськими комітетами. За програму проголосували 207 нардепів з 226 необхідних, з яких 176 представників фракції «Слуга народу», 17 – із групи «Довіра», 6 – «Партія За майбутнє», і 8 позафракційних.
Фракції «Європейська солідарність», «Голос», «Опозиційна платформа – За життя» різко розкритикували уряд та його програму і проголосували проти, представники фракції «Батьківщина» переважно утрималися. Опозиційні нардепи зазначали, що програма містить загальні напрямки діяльності і жодної конкретики по термінах та фінансах.
Попередньо в профільному комітеті депутати також не дійшли згоди щодо доопрацьованої програми та рекомендували депутатам самостійно визначитися, підтримувати її чи ні.
У програмі вказані короткострокові та довгострокові пріоритети роботи Кабміну, виклики, які стоять перед Україною, та шляхи їхнього подолання. Викликами для України зараз Кабмін вважає російську збройну агресію, пандемію коронавірусу та економічну кризу.
Серед короткострокових пріоритетів вказані організація протиепідемічних заходів, здійснення економічних та соціальних заходів підтримки, серед довгострокових – євро- та євроатлантична інтеграція, забезпечення рівних прав чоловіків та жінок, розвиток електронних адміністративних послуг, сприяння розвитку ІТ, реінтеграція тимчасово окупованих територій, мир на Донбасі, антикорупційна політика, відновлення промисловості, підтримка експорту, земельна реформа тощо.
Пандемія коронавірусу, згідно з програмою, є терміновим викликом, який потребує оперативного вирішення. Для цього Кабмін розробив програму стимулювання економіки для подолання наслідків карантину та поширення Covid-19.
На початку свого виступу перед депутатами прем’єр-міністр Денис Шмигаль сказав, що «уряд показав, що може опанувати разом з країною коронакризу». Така заява обурила багатьох опозиційних депутатів, які назвали програму діяльності уряду та саму його діяльність непрофесійною. Зокрема, фракція «Європейська солідарність» почала збирати підписи за відставку Кабінету міністрів і, за словами депутата фракції Олексія Гончаренка, уже зібрала 80 голосів.
Після голосування Денис Шмигаль у Telegram написав, що рішення Верховної Ради для його уряду нічого не змінює.
«Ми продовжимо виконувати намічені завдання. Це і підтримка українського виробника, підтримка малого та середнього бізнесу, це підтримка енергетиків, фермерів та багато інших кроків, яких очікує суспільство. Я неодноразово казав, що наш Уряд не цікавить імунітет – нас цікавить добробут країни», – написав він.
Нагадаємо, що 4 червня Верховна Рада відправила запропоновану Програму діяльності уряду на доопрацювання. Законодавство визначає, що програма подається до Верховної Ради прем’єр-міністром протягом одного місяця з дня формування Кабміну. Уряд Дениса Шмигаля працює вже 3,5 місяці.