Верховна Рада розгляне питання про відставку Арсена Авакова

Проект постанови про відставку міністра внутрішніх справ підтримав правоохоронний комітет Верховної Ради

Арсен Аваков очолює МВС із 22 лютого 2014 року

Комітет з питань правоохоронної діяльності передав на розгляд до Верховної Ради проект постанови про відставку міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, повідомила партія «Голос», депутати від якої ініціювали розгляд цього питання.

Разом з тим голова парламентського комітету з питань правоохоронної діяльності, депутат від «Слуги народу» Денис Монастирський заявив, що комітет не розглядав цю постанову по суті, а це означає, що до порядку денного на найближчі засідання Верховної Ради його включено не буде.

«Сьогодні комітет рекомендував включення до порядку денного сесії цієї постанови. Він не розглядав її по суті. Згідно з регламентом, постанова включається до порядку денного автоматично після рішення комітету. Відповідно, комітет на своєму наступному засіданні, 1 липня, буде розглядати цю постанову по суті і дасть свою оцінку », – розповів Монастирський у коментарі агенції «Інтерфакс-Україна».

Народний депутат також зазначив, що українське законодавство наразі не передбачає процедуру звільнення одного міністра.

«Відразу зазначу, що відповідно до закону про Кабінет міністрів, Верховна Рада не може звільняти окремого міністра, але ми знаємо, що такі випадки були, тому, я думаю, рішення, швидше за все, на початку липня опиниться в залі і буде визначено шляхом голосування (…) така процедура у нас не передбачена. Зараз поданий до Верховної Ради законопроект про інтерпеляцію. Під цим терміном розуміється процедура відкликання окремих міністрів. Але практика така була, в тому числі, і по чинному міністру внутрішніх справ: рішення виносилось в зал, і зал визначався шляхом голосування. У будь-якому випадку рішення буде за сесійною залою», – додав голова профільного комітету.

За його словами, в разі прийняття програми дій уряду, Кабмін, а значить і міністр внутрішніх справ, отримає імунітет на рік.

У той же час Монастирський назвав цю постанову «політичним символом» і вважає, що парламент повинен її розглянути.

Як відомо, на засіданні Верховної Ради 2 червня депутатка Інна Совсун від імені фракції «Голос» звернулася до парламенту, зокрема до представників фракції «Слуга народу», із закликом підписати проект постанови про відставку міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Цього ж дня документ із 56 підписами народних депутатів відправили на реєстрацію в апарат Верховної Ради.

У «Голосі» нагадали, що їхні депутати два тижні домагалися внесення проекту постанови до сесійної зали. Там зазначили, що минулого тижня комітет відмовився включити це питання до порядку денного через «штучні бюрократичні перешкоди».

Депутати почали збирати збір підписів за відставку Авакова після того, як в ніч з 23 на 24 травня двоє поліцейських у Кагарлику Київської області побили і зґвалтували 26-річну жінку.

Арсен Аваков очолює Міністерство внутрішніх справ із 22 лютого 2014 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук