Видатні громадські діячі закликають Порошенка встановити мораторій на зміну Конституції

Видатні громадські діячі закликають Порошенка встановити мораторій на зміну Конституції
Петро Порошенко

Громадські та політичні діячі підготували звернення до президента України Петра Порошенка з проханням не вносити зміни до Конституції в умовах існуючого в країні воєнного стану. Особливо це стосується Положень про особливості місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей. Про це йдеться у повідомленні громадського руху на сторінці у Facebook.

Серед підписантів – Дмитро Павличко, Мирослав Попович, Ігор Юхновський, В’ячеслав Брюховецький, Левко Лук’яненко, Тарас Возняк. Звернення уже підписали 60 видатних діячів сучасної України. Кількість підписантів збільшується.

У зверненні, зокрема, йдеться про неминучу легалізації таких утворень як «ДНР» та «ЛНР» у випадку, якщо, слідуючи Мінським домовленостями, Президент введе в дію Перехідні положення на Донбасі. При цьому акцентується увага, що ніякої юридичної сили підписаний в Мінську документ не має.

«Поспішне прийняття змін до Основного Закону під тиском зовнішніх сил і без належного обговорення в українському суспільстві є нехтуванням волею українського народу, якому належить виключне право визначати і змінювати конституційний лад України», - йдеться у колективному листі. У даному контексті автори звернення заявляють, що не заперечують необхідності децентралізації повноважень і проведення адміністративно-територіальної реформи, але в умовах агресії з боку Росії, вносити будь-які зміни до Конституції неприпустимо.

«Тому вимагаємо від Президента України та Верховної Ради оголосити мораторій на внесення будь-яких змін до Конституції України. Підставою для введення такого мораторію є вимога, передбачене у ч.2 ст.157 Конституції України, в якій встановлено, що Конституція не може бути змінена в умовах воєнного часу або надзвичайного стану», - йдеться у зверненні до Порошенка.

Нагадаємо, 16 липня Верховна Рада проголосувала за президентський проект змін до Конституції і направила його на розгляд до Конституційного суду. 31 липня Конституційний суд схвалив ці зміни.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук