Викладач зі Львова судиться з Кабміном через зарплату
Викладач львівського вишу Святослав Літинський подав до суду на Кабінет міністрів України, оскільки вважає, що держава не доплачує йому 1098 грн щомісяця, тобто в рік – близько 13 тис. грн.
Як пише видання Дзеркало тижня, розраховують виплати, помноживши тарифний коефіцієнт розряду викладача на розмір окладу першого тарифного розряду. Останній, своєю чергою, має «перевищувати законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати».
«Я – старший викладач, мій тарифний розряд — 17, а коефіцієнт — 3. Мінімальна зарплатня на грудень 2013 року становила 1218 грн. Отже, мій оклад мав розраховуватися так: 1 218х3=3 654 грн. Це я вже мовчу про те, що розмір окладу першого розряду має не дорівнювати, а перевищувати мінімальну зарплатню. А як мені нараховують гроші насправді? Кабмін своєю постановою встановив, що мій оклад прив'язаний не до мінімальної зарплатні, а до суми 852 грн: 852х3 = 2 556 грн», – розповідає Святослав Літинський.
Голова парламентського комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич також підтверджує: «Завдяки маніпуляціям з тарифною сіткою кожен освітянин щомісяця недоотримує від 700 до 2 000 грн».
Відтак, у своєму позові Святослав Літинський просить Кабінет міністрів внести зміни до постанови, яка регламентує нарахування зарплат на 2013 рік, оскільки нова постанова на 2014 рік досі не прийнята і продовжує діяти торішня. А також у постанові на 2014 рік виконувати вимоги закону «Про оплату праці», тобто розраховувати всю тарифну сітку, виходячи з суми, вищої за мінімальну заробітну плату. Розгляд справи у суді триває.
Водночас у Міністерстві фінансів та Міністерстві соціальної політики у відповідь на звернення Лілії Гриневич повідомили, що така норма нарахування нібито стосується лише підприємств виробничої сфери.
«Встановлення у 2014 році розміру посадового окладу працівника І тарифного розряду на рівні мінімальної заробітної плати… потребуватиме додаткових видатків на оплату праці працівників бюджетної сфери в обсязі понад 51 млрд грн…, неінфляційні джерела покриття яких відсутні», — йдеться у листі Мінфіну.