Вільний українець не може бути без вільного поляка, - Ющенко

28 лютого 20094400

"Я принципово хочу сказати, що маю обов’язок стояти на цьому місці разом з Президентом Польщі, як ми стояли в Павлокомі (РП), Павлівці (Україна). Я глибоко переконаний, що українець навіки подав руку дружби і порозуміння полякові", - наголосив Президент України Віктор Ющенко сьогодні, 28 лютого, на Львівщині, беручи участь разом із польським Президентом Лехом Качинським у заходах з нагоди 65-х роковин трагедії села Гута Пеняцька, де у лютому 1944 року було проведено каральну операцію проти місцевих мешканців.

В.Ющенко висловив переконання, що вільний українець не може бути без вільного поляка, як не може бути вільний поляк без вільного українця. "Коли ми говоримо про події 28 лютого 1944 р., то схиляємо голову до знаку пам’яті кожного невинно убієнного", - додав В.Ющенко.

Своєю чергою, Президент Польщі Лех Качинський зазначив, що в нашій історії було багато величних подій, але справжня дружба полягає в тому, щоб говорити правду - і найбільш болісну. Також Президент Польщі наголосив, що на ґрунті порозуміння ми повинні найближчим часом спільно встановити історичну пам'ять щодо трагічних подій у спільній історії. "У результаті провокацій поневолені народи піднімали зброю не тільки проти окупантів, але й проти інших окупованих", - додав Лех Качинський.

Президенти також визнали, що події 1944 року - є найбільшим злочином сталінського тоталітарного режиму.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук