Влада взяла курс на Захід зі страху перед Сходом, – Сверстюк

Оксана Панчишин, 14 вересня 2013253317
Влада взяла курс на Захід зі страху перед Сходом, – Сверстюк
фото zz.te.ua
Євген Сверстюк

Україна живе в період сприятливого попутного вітру, бо минулого року ще ніхто не думав, що політичні сили, які при владі, візьмуть курс на Захід зі страху перед Сходом. Про це сьогодні, 14 вересня, під час відкритої розмови під час Форуму видавців з учасниками ініціативної групи "Першого грудня" сказав письменник і філософ Євген Сверстюк.

Він зазначив, що після підписання угоди про асоціацію все тільки почнеться. Адже, за його словами, йдеться про творення громадянського суспільства і тих структур, які дають відчуття певності.

Євген Сверстюк наголосив, що для вибору необхідна свобода. Він додав, що Захід завжди був привабливим тим, що там був закон, а не його імітація, а також є свобода.

"Свобода – це те, що дає людині можливість бути собою і розвиватися. А на Сході нас приймуть і проковтнуть. Там ми не зможемо розвиватися", – сказав письменник.

Нагадаємо, Україна і Європейський Союз планують підписати угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі у листопаді 2013 року. Янукович раніше зазначав, що підписання угоди про асоціацію не означає, що Київ буде протиставляти інтереси ЄС інтересам Євразійського союзу і Митного союзу.

Додамо, 5 вересня Рада прийняла рішення щодо п'яти законопроектів з євроінтеграційного пакету, необхідного для підписання Україною асоціації з ЄС.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів

Дискусія 17

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Гайдамака 16 вересня 2013, 13:11

  Мова тут не про мене, а про цивілізаційний вибір України.
  І як контраргумент тут багато хто наводить приклад Болгарії і інших постсоціалістичних країн. Згадуючи їхнє "квітуче" минуле, якось забувають, що то була економічно замкнена сама на себе система, в якій всі працювали, але всім (ну, майже всім) всього не вистачало і майже все було непорівняної якості з відповідною західною продукцією. Не говорячи вже про всякі нам права і свободи. Система померла, повернення до неї немає і не буде. Утворилась купа незалежних країн з залишками розірваної неконкурентноспроможної промисловості. Що їм залишалось робить, памятаючи "обійми" "великого брата"(Берлін, Будапешт, Прагу)? Те, що вони й зробили - об"єднатися з Європою. Ніхто їм і не обіцяв "молочних рік", більше того, було ясно, що повністю перелаштувать народне господарство буде складно і болісно. Але вони стали на цей шлях.
  Болгарія в ЄС всього 6 років. Ясно, що її колишня славна в РЕВ комп"ютерна промисловість нікому не потрібна (скажи собі чесно - ти хотів би сьогодні поміняти свій комп на болгарський Pravetz чи НДР-рівський Robotron?), як і багато чого іншого. Але завдяки членству в ЄС, туди помалу входять сучасні стандарти, технології і підприємства. А болгари маєть можливість трудитись по всій Європі, що вони й роблять (у нас на заводі є кілька болгар). І попри всі труднощі, альтернативи для майбутнього іншої немає, ні для Болгарії, ні для України. Бо рух на Схід - це рух на самознищення. Заклики в цьому напрямку - заклики до ніби-то повного корита з замовчуванням, що закінчиться все колярським ножем. І слава Богу, що влада, хоча і вимушено, робить перші кроки в напрямку до ЄС.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Fakt! 15 вересня 2013, 23:17

  - це майже 500 доларів або 6500 гривнів! Де така платня в Україні?

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Гість 15 вересня 2013, 22:10

  ну, втиснулся ты куда-то там.
  .пробачення просимо, але це не варіянт для всієї україни. Ти не віриш мені, пошукав я на вашому телебаченні теми про те,як живуть там у Болгарії.http://www.ardmediathek.de/ndr-fernsehen/weltbilder/bulgarien-proteste-im-armenhaus?documentId=13706506
  якщо ти щось там інше знайдеш, дай посилання.подивлюся.
  на тобі ще http://www.ardmediathek.de/swr2/swr2-meinung?documentId=16944748
  болгари мають у вашій ойропі середню пенсію у 150 євро і середню зарплату у 400 євро. і це при європейських цінах на електрику та комуналку.
  І скільки там наші слов"яни вже у вашому ЄС?
  Болгарія років вже з десять..і за ті десять років позбулася власної промисловості та сільського господарства.
  і тепер ті ж німці кажуть про неї - armenhaus bulgarien

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Більше коментарів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук