ВР попередньо дозволила іноземцям воювати на боці України

СуспільствоОльга Карабан, 12 травня 20152551

У вівторок, 12 травня, Верховна Рада України ухвалила у першому читанні проект закону №2389, згідно з яким пропонується законодавчо легалізувати участь іноземців у військовій операції на території України. За ухвалення за основу цього законопроект проголосували 257 депутатів при мінімально необхідних 226.

Зокрема, на військову службу за контрактом мають намір брати раніше несудимих іноземців та осіб без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах і які відповідають вимогам проходження військової служби. Таким особам встановлюється випробувальний термін – два місяці, а розмір грошового забезпечення визначається на рівні, встановленому для військовослужбовців-громадян України, які проходять службу за контрактом, інформує LB.ua.

Також іноземцям та особам без громадянства, які проходять військову службу за контрактом у ЗСУ, мають намір довічно давати військові звання.

«Отримання іноземцями офіцерських військових звань можливе лише після отримання громадянства України у встановленому законом порядку. Соціальний захист таких військовослужбовців здійснюватиметься відповідно до закону «Про військовий обов'язок і військову службу», – зазначається у пояснювальній записці до документа.

Особам, які прослужили в ЗСУ понад три роки, мають намір надавати дозвіл на імміграцію в межах квоти, яка встановлюється Каміном.

Крім того депутати визначили термін «найманець». «Найманцем буде визначено особу, спеціально завербовану на місці або за кордоном для того, щоб брати участь у збройному конфлікті, яка бере безпосередню участь у військових діях, не є ані громадянином сторони, що перебуває в конфлікті, ані особою, яка постійно проживає на території, контрольованій такою стороною, а також не входить до особового складу Збройних сил», – йдеться у документі.

За вербування, фінансування, матеріальне забезпечення, навчання, а також використання найманців каратимуть позбавленням волі на строк від трьох до восьми років, а за ті самі дії, вчинені з використанням свого службового становища, – позбавленням волі на строк від семи до 15 років.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук