Всесвітня організація охорони здоров’я розробила план підвищення фізичної активності

Згідно з даними ВООЗ, кожен п'ятий дорослий у світі та чотири з п’яти підлітків віком 11-17 років недостатньо фізично активні. Саме тому Всесвітня організація охорони здоров’я розробила «Глобальний план дій щодо підвищення рівня фізичної активності на 2018-2030 рр», повідомляє «Урядовий портал».

План дій ВООЗ – це 20 рекомендацій в галузі політики, які впливватимуть на формування активнішого суспільства, створення умов для людей різного віку і різних можливостей. План, зокрема, закликає підтримувати спеціальну підготовку медичних працівників та інших фахівців і використовувати цифрові технології.

У ВООЗ наголошують, що неінфекційні хвороби є причиною 71% смертей у всьому світі, а достатня фізична активність може суттєво знизити ці показники. Фізична активність не означає професійний спортивний підхід. Для позитивних зрушень можна відмовитись від ліфту і підніматись сходами, більше ходити пішки, їздити на велосипеді, активно відпочивати, танцювати та грати у рухливі ігри.

В українському уряді нагадали, що згідно з Порядком надання первинної медичної допомоги, яким уже з 1 липня будуть керуватися абсолютно усі заклади «первинки», терапевти, педіатри та сімейні лікарі, окрему увагу приділятимуть профілактиці захворювань.

У грудні 2017 року Міністерство охорони здоров’я разом із Центром громадського здоров’я та експертами презентували національні рекомендації зі здорового харчування та здорового способу життя. Однією із семи базових рекомендацій є фізична активність.

У міністерстві охорони здоров’я нагадують, що щоденна фізична активність забезпечує зменшення ризику небезпечних захворювань, включаючи патологію серця, інсульт, діабет та рак; зменшення ризику смертності від усіх причин; зменшення ризику травм; покращення функціонального стану кісток та суглобів; поліпшення самооцінки та якості життя; хороший апетит та можливість споживання більшої кількості здорової їжі для компенсації енергетичних витрат та задоволення потреб організму в необхідних харчових речовинах.

У МОЗ зазначили, що мінімальна тривалість помірної та середньої за інтенсивністю фізичної активності повинна становити 30 хвилин на день або 150 хвилин на тиждень.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук