Всі лікарні в Україні зупинили планові операції
З 9 листопада лікарні прийматимуть лише ургентних хворих або пацієнтів з коронавірусом
Україна перейшла на другий етап реагування на поширення коронавірусу. Відтак, клініки припинили проведення планових операцій, за винятком невідкладних, заявив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко за результатами нарад під керівництвом президента та заступника голови Офісу президента з головами облдержадміністрацій.
«З понеділка всі планові операції, планові госпіталізації заборонені в наших лікарнях. Лікарні приймають лише ургентних хворих (тим, яким операція чи госпіталізація необхідна негайно, – ред.) та хворих з коронавірусом», – заявив він на брифінгу в понеділок, 9 листопада.
Оновлено 11 листопада. Міністр охорони здоров’я назвав невідкладні випадки, в яких пацієнтам продовжать надавати медичну допомогу.
За словами Ляшка, кількість ліжок для хворих планують збільшити з 50 тис. до 80 тис., з них 60 тис. забезпечать киснем впродовж місяця. Ляшко уточнив, що наразі вирішується питання, які лікарні отримуватимуть газоподібний кисень, а які – рідкий.
Він додав, що на третьому етапі планують розгортати польові шпиталі й закликав українців дотримуватися карантину, щоб уникнути такого сценарію.
«Закликаю всіх дотримуватися санітарних норм, носити маски та дотримуватися фізичної дистанції, щоб в Україні не знадобився третій етап реагування на епідемію, щоб нам не довелося розгортати госпіталі в пристосованих приміщеннях», – наголосив заступник міністра охорони здоров’я.
До слова, в кінці жовтня МОЗ розробило чотири етапи реагування на поширення коронавірусу.
- Перший етап передбачає щоденну кількість нових хворих на коронавірус в межах 5 – 7 тисяч.
- Другий передбачає заповненість близько 70% ліжок в лікарнях по всій країні і по 8-10 тис. нових хворих щодоби.
- Третій етап передбачає, що кількість хворих з підтвердженим коронавірусом складає від 11 до 15 тис. на добу, а завантаженість ліжок по всій країні буде складати не менше 85%.
- Четвертий етап передбачає найгірший сценарій, коли ресурси системи охорони здоров’я вичерпані, а щоденна кількість випадків буде близько 20 тисяч хворих.