Як відбувається децентралізація на Львівщині
На Самбірщині вже об`єдналися 5 територіальних громад
У Самбірському районі на Львівщині згуртувались разом уже 5 територіальних громад. Люди сподіваються, що завдяки децентралізації зможуть розпоряджатись власними коштами та вирішувати місцеві клопоти.
У селі Вільшаник майже 2 тисячі мешканців. Молодь лишається в селі, тож тут будують дитсадок та клуб. Під сільською радою ще 3 села. Нещодавно до них доєднались ще 3 громади. Селяни хочуть, щоб їхні податки лишались у місцевому бюджеті.
«Та я думаю, що то не є погано. Якщо гроші лишаються на місці, то є чудово, я вважаю», – розповів мешканець села Вільшаник Михайло.
«Їхати у сусідню сільську раду, немає ніякого смислу. Тут на місці пішов, взяв довідку, і все нормально», – переконаний пан Василь.
Та ще більше об'єднуватись у Вільшаницькій сільраді не хочуть. Тоді віддалені села будуть мати клопіт з добиранням, адже туди автобуси їздять рідко.
«Я вважаю, що перш ніж робити укрупнення, треба було відремонтувати дороги. Для того, щоб міг нормально транспорт їздити. До нас у Вільшаник автобуси курсують добре, а от до інших сіл не дуже», – розповіла голова Вільшаницької сільської ради Любов Ковалик.
Люди раді, що завдяки реформам потрібно буде вибирати менше депутатів до сільських та районних рад.
«Треба об'єднувати, тому що це менше урядовців, службовців. Кращий контроль буде, бо чим більше чиновників, тим гірший контроль за ними», – зазначив мешканець села Викоти пан Микола.
Та дехто з мешканців сіл не вірить, що це покращить життя у селі. «Мені якось все одно, якщо чесно. Що тут нічого не помагають, що там нічого не зроблять», – переконаний мешканець села Викоти пан Мирон.
Деякі села та хутори на Львівщині на межі зникнення. На хуторі Тарава, який лише за 10 км від Самбора, життя застигло. Тут чимало порожніх осель. Усе через те, що молодь виїхала, та й доріг узагалі немає. Тому люди відрізані від цивілізації.
«Як то може бути доброю та реформа! Мені вже 85 літ, як я буду ходити до тої сільради так далеко, коли треба буде якусь довідку?» – скаржиться бабуся Ольга.
Та голова ЛОДА Олег Синютка запевняє, що людей ніхто силою не заганятиме у територіальні громади.
«Ми сьогодні провели соціологію, і вона показала цікаві результати. 54% підтримують, 27% – швидше підтримують, ніж не підтримують, і тільки 18% – проти», – зазначив Олег Синютка.