Який привид блукає Європою?

Роман Ревчук, 9 травня 201214047

Вже кілька десятків років 9 травня не було святом для мене. Та от цьогоріч після низки заяв німецьких політиків, істориків, журналістів я відчув, що цей день, як символ краху німецького нацизму, святковий і для мене.

Німеччина була дуже близькою до перемоги у ІІ – й світовій війні.

Українці, доведені до відчаю голодомором та репресіями, з хлібом і сіллю зустрічали німецьких, як тоді хотілося думати, визволителів.

Національно-визвольні рухи підтримали вермахт.

Однак замість омріяного визволення, українці потрапили із вогню до полум'я: колгоспи залишалися у майже незмінному вигляді, регулярні каральні акції, примусова відправка на роботу до Німеччини, з якої багато юних українок, польок (мешканок України) поверталися стерилізованими.

"Повсюдно з’явилися таблички «Nur fuer Deutsche» (тільки для німців). Були кафе тільки для німців. Німці ставали щораз більше зневажливими й жорстокими. Було так: якщо ви йдете тротуаром, а назустріч іде німець, то ліпше було перейти на інший бік. Бо йти йому на зустріч було ризиковано", - згадує Ігор Юхновський.

Зневажливе, презирливе ставлення до інших народів (untermensch) розбудило тотальну антинімецьку боротьбу.

Збагнувши справжню суть фашистського режиму, українці у лавах різних військових організацій мобілізувалися на боротьбу з німецьким окупантом.

Уже не тільки радянські партизани, а і бійці ОУН-УПА повернули свою зброю проти фашистів.

Німеччина, як і у І – й світовій знову програла…

Проте через роки все більше з'ясовується, що німці у тій війні зовсім ні до чого. Це не вони масово знищували євреїв, а в'язень німецького концтабору Іван Дем'янюк.

І у Львові, влітку 41-го, культурні німці навпаки самовіддано захищали, рятували євреїв від варварів-українців.

А просвітити місцевих аборигенів щодо фашиста Бандери, невільника нацистського концтабору Заксенхаузен, справжнього тирана й поневолювача Європи ХХ століття, до нас люб'язно завітав німецький історик Ґжеґош Россолінський-Лібе.

Виявляється, що саме Українська Греко-Католицька Церква сприяла вихованню "українського фашизму", оскільки, мовляв, значна частина лідерів та активістів походила із сімей греко-католицьких священників.

Чи не є ці спроби перекласти відповідальність за заподіяне верхом цинізму?

"Мужчіна із-за граніці", який хоче звертатися до львівського мера просто "Андрей", у розпачі через те, що не може знайти неонацистів у Львові для потрібного DW сюжету.

 

Міністра внутрішніх справ Луценка не пускають на літак у франкфуртському аеропорту, чемпіону світу Кличку, як трохи своєму, з вибаченням все ж повернули, конфісковані на митниці, годинник і сумку.

І хоча посадова наступність від Гітлера до Меркель, окреслена, провладним політологом Костем Бондаренком виглядає недоречною, все ж рецидив довоєнної дружби Молотова-Ріббентропа, поділу Європи на сфери впливу знову проглядається.

Так колишній канцлер Німеччини Шрьодер виявився звичайним клерком "Газпрому".

А у 2008 році на Бухарестському саміті НАТО, Україна і Грузія отримали відмову у приєднанні до Плану дій з надання членства в Альянсі. Не в останню чергу через позицію Німеччини.

Європа, як хатинка на курячих лапках, повернулася задом до президента Ющенка, котрий однозначно заявив про європейський вектор інтеграції України і не тримав у в'язницях своїх політичних опонентів.

Нині Німеччина, можливо, сподіваючись перехопити чемпіонат, закликає до бойкоту Євро-2012, мотивуючи свої дії порушенням прав людини в Україні.

Цікаво чи враховувалася ситуація з правами людини, окупація грузинської території, коли ФІФА приймала рішення про проведення Мундіалю-2018 в Росії?

Послідовно здійснюючи таку політику подвійних стандартів, сучасна Німеччина, сама того не сподіваючись, робить чимало для консолідації українців.

Принаймі цьогорічне 9 травня стало для більшості з них, якщо і не святом, то символом краху німецького нацизму. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів

Дискусія 7

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Гість 11 травня 2012, 17:21

  - і куди ж їх вивезли, за яким бісом, і хто ж ті,"..місцеві лише пияки й злодії"? Ви хоч самі себе розумієте?

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Галичанин 11 травня 2012, 07:17

  Ви справжній гість з Московитії. Постоли в нас не носили. Носили чоботи. Після 1939 р. з Західної України повивозили більше мільйона, як куркулів. Вони там стали вирощувати помідори, огірки, яблука та ін. А місцеві там лише пияки й злодії.
  "Все моє ношу із собою" - велика мудрість у тому, але не благеньких розумом.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Гість 10 травня 2012, 15:09

  - бо у тих вбогих хатах, навіть "асвабадителям" брати було нічого...Єдину пару смердючих постолів та загижені штани заможні галичани ніколи не знімали...
  "Все моє ношу із собою" - старовинна галицька мудрість...

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Більше коментарів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук