ЄС готується замінити російський газ іранським, – ЗМІ

СвітВолодимир Пиріг, 24 вересня 201417270

Євросоюз негласно готується почати імпорт газу з Ірану у міру поліпшення відносин з ним і погіршення – з Росією, основним постачальником газу в Європу.

Криза у відносинах Росії і Заходу, котрий звинувачує Кремль у підтримці сепаратистів в Україні, може викликати рокіровку Москви і Тегерана як постачальників газу і об'єктів санкцій вже в недалекому майбутньому, передає Reuters.

Європейських чиновників не зупиняють дві основні проблеми – санкції проти Ірану, які були введені через його ядерну програму і які досі зберігаються, та недостатньо розвинена газопровідна інфраструктура, сказало джерело в Єврокомісії, яке бере участь у розробці енергетичної політики ЄС.

«Іран входить в число наших головних пріоритетів як один з середньострокових заходів, які допоможуть нам знизити залежність від російських постачань газу. Іранський газ може легко поступати до Європи, і намітилося явне політичне зближення між Тегераном і Заходом», – сказало джерело.

Іран, що має другі за обсягом запаси газу у світі після Росії, може стати альтернативним постачальником у випадку успішних переговорів про його ядерну програму.

«Іран дуже сильно зацікавлений в постачаннях газу в Європу. Частина іранської економічної і політичної еліти, і західні компанії готуються до закінчення санкцій», – сказав керівник досліджень енергетичного ринку Королівського коледжу в Лондоні Френк Умбах.

Французька Total і італійська Eni в минулому виявляли інтерес до розробки Південного Парса, де запаси оцінюються в 50 трильйонів кубометрів, що відповідає обсягу споживання в Європі за 100 років.

Згідно з незалежними розрахунками, якщо б санкції були зняті найближчим часом та в Іран потекли б інвестиції, він зміг би відправляти в Туреччину і Європу 10-20 мільярдів кубометрів на рік до початку 2020-х років.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук