YouTube за два роки видалив 14 млн відеозаписів екстремістського характеру, – ООН
За останні два роки приблизно 14 мільйонів відеозаписів, націлених на вербування бойовиків або пов'язаних з терористичною діяльністю, було видалено з популярного відеохостингу YouTube. Про це повідомив голова виконавчого директорату контртерористичного комітету Ради Безпеки ООН Жан-Поль Лаборд, пише РБК.
За його словами, терористичні угруповання, зокрема, «Ісламська держава» ведуть в інтернеті великомасштабну кампанію з вербування бойовиків завдяки соціальним мережам та популярним ресурсам.
«Ми знаємо, що 14 млн відеозаписів були видалені з YouTube», – сказав Лаборд, висловивши вдячність приватним компаніям, які допомагають міжнародній спільноті боротися з розгулом екстремізму.
Він також зазначив, що свою лепту вносить і найбільша соціальна мережа Facebook.
«Щотижня Facebook отримує близько 1 млн повідомлень про елементи, які можуть бути пов'язані з феноменом іноземних бойовиків або з войовничим екстремізмом. Facebook займається цим питанням», – сказав він.
В новій доповіді контртерористичного комітету РБ ООН повідомляється, що в період з вересня по грудень 2014 року прихильники «Ісламської держави» використовували приблизно 46 тис. облікових записів у мережі Twitter.
«Величезне охоплення населення інформаційно-комунікаційними технологіями забезпечує вербувальникам терористів глобальний доступ до потенційних новобранців», – зазначається в документі.
Експерти ООН попереджають, що вербувальники «можуть пристосовувати свої послання до певних сегментів цільової аудиторії, наприклад, неповнолітніх дітей.
«В одних посланнях «Ісламської держави» містяться зображення крайнього насильства (наприклад, відеозаписи страт відсіканням голови або зображення невинних жертв, нібито вбитих ворогами ІДІЛ); іншіж послання намагаються представити ІДІЛ в привабливому і сприятливому світлі; а в третіх – містяться ідеологічні висловлювання, репортажі із зон конфлікту або загрози», – констатують у всесвітній організації.