Ющенко остаточно заборонив Тимошенко втручатися у роботу Нацбанку
Україна зробила всі кроки, необхідні для відновлення нашої співпраці з Міжнародним валютним фондом. Про це сказав сьогодні Президент України Віктор Ющенко, коментуючи підсумки сьогоднішньої наради щодо координації дій усіх органів державної влади та політичних сил у кризових умовах розвитку економіки.
"Сподіваюся, що українська сторона зробила необхідні кроки для того, щоб місія МВФ розпочала з наступного тижня роботу в Україні", - сказав Глава держави.
За словами Президента, сьогодні українська сторона завершила повторний перегляд кроків, необхідних для відновлення роботи в Україні програми МВФ - йдеться про питання, що стосувалися збалансування Пенсійного фонду, Держбюджету та бюджету НАК "Нафтогаз України".
Говорячи про позитивні зрушення в цьому напрямку, Президент повідомив, що на наступний сесійний тиждень Верховної Ради уряд має намір запропонувати законопроект щодо збалансування Пенсійного фонду. "Аналогічний законопроект буде представлений по частковому збалансуванню бюджету", - додав В.Ющенко, відзначивши, що йдеться про фіскальну позицію головного фінансового документу країни. Він також зауважив, що наразі завершилися переговори з місією МВФ щодо позиції української сторони в питанні збалансування бюджету НАК "Нафтогаз України". "Ми сподіваємося, що МВФ розгляне це питання і висловить свою позицію", - сказав Президент, висловивши також сподівання на позитивну реакцію МВФ.
Президент звернув особливу увагу на скасування урядом "в односторонньому порядку" всіх постанов, прийнятих у розвиток статей 84, 86 Закону про Держбюджет. Йдеться про статті, що передбачали режим фінансування через ОВДП уряду та втручання Кабміну в роботу НБУ щодо підтримки економіки та комерційних банків. "Це на сьогодні скасовано, і я вважаю, це є велика перемога і великий компроміс. Таким чином стабільність української гривні поза загрозою", - сказав Віктор Ющенко.
На сьогодні, відзначив Президент, створено об'єднану Національну комісію з рекапіталізації банків, "зроблено, по суті, всі інші попередні заходи, на які звертав увагу МВФ". Таким чином, переконаний В.Ющенко, поставлені всі крапки над проблемними питаннями, що так довго були для нас дискусійними.
"Я дав 24 години для того, щоб лист про наміри був остаточно опрацьований українською стороною. І сподіваюся, що за добу українська сторона за солідарним підписом всіх сторін направить цей лист до місії МВФ", - сказав Президент.
Глава держави особливо наголосив, що метою роботи, яка велася протягом останнього тижня щодо відновлення співпраці з МВФ, є формування єдиного загальнонаціонального антикризового плану дій, "невід'ємним елементом" якого є, безумовно, це співробітництво. "Сьогоднішнє рішення і досягнуті сьогодні домовленості я вважаю знаковим кроком до відновлення співпраці з МВФ - і в її рамках формування ефективних національних антикризових дій", - наголосив Президент.