З 1 вересня діє обмеження на готівкові розрахунки

Безготівкові розрахунки

Головні новини за 03 вересняНовини Львова, 3 вересня 2013, 20:46 0

Готівкою лише до 150 тисяч гривень. Відтепер, аби придбати високовартісне рухоме чи нерухоме майно, знадобляться послуги банку.

Нововведення, ініційоване Нацбанком чинне з 1 вересня. Тож відтепер покупцю квартири чи автівки банки пропонують кілька варіантів розрахунків: перерахувати продавцю кошти з власного рахунку, до прикладу за допомогою платіжної картки, внести готівку через касу або відкрити депозитний рахунок на ім'я продавця. Всі ці послуги - стандартні для банків.

Комісію на перерахунок коштів, принаймні поки що, обіцяють не збільшувати. Наразі, послуги банківської каси клієнтам коштують до 2% від суми переказу. Заощадити можна, розрахувавшись платіжною карткою. Тоді комісії банк не знімає.

Загалом фінустанови вже підраховують потенційні прибутки: кількість клієнтів відчутно збільшиться. А от ріелтерів постанова не тішить. Попит на нерухомість не зменшиться, а от клопотів додасться.

Чи потрапили гроші на рахунок покупця перевірятиме нотаріус. Договір купівлі-продажу оформлятимуть за наявності ордеру з банку. Нотаріус також може стати посередником у розрахунках. Гроші можна покласти на так званий депозит нотаріуса, а вже звідти переказати їх продавцю.

Загалом експерти певні, нововведення дозволить краще контролювати перебіг коштів всередині країни та зміцнить національну валюту, адже банківські перерахунки здійснюються лише в гривнях.
 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук