З новими силами

У Львові склали присягу 123 нових працівники патрульної поліції

З новими силами

Лави патрульної поліції у Львові поповнять понад 120 нових працівників поліції, яких набрали під час другої хвилі уже після того, як на вулиці Львова вийшла основна частина поліцейських. Після двох місяців навчання новоспеченим патрульним видали форму та спецзасоби і вже за кілька днів вони підсилять роботу поліцейських патрулів у Львові.

Патрульні розпочали навчання 15 лютого цього року. Їх відібрали з кадрового резерву серед кандидатів, які вступали в поліцію, але набрали менше балів, ніж ті, кого взяли одразу.

«На вулиці Львова додатково вийдуть 123 патрульних поліцейських. Відтак до охорони правопорядку в місті буде залучено 767 патрульних. Упродовж дев’яти тижнів вони проходили курси первинної підготовки на базі Львівського державного університету внутрішніх справ, де їх навчали одні з кращих тренерів України. Слухачі отримали навики тактичної підготовки користування зброєю та теоретичну підготовку», – зазначив начальник патрульної поліції Львова Антон Пузиревський.

Підтримати поліцейських прийшли рідні та друзі

За його словами, серед нових патрульних поліцейських є дев’ять учасників бойових дій та 13 колишніх працівників органів внутрішніх справ. Приблизно 90% новобранців мають вищу освіту.

Перед присягою патрульні вшанували загиблих захисників України хвилиною мовчання

«До нас приєднаються колишні професійні перекладачі, юристи, інженери, журналісти, медики, програмісти та багато інших спеціалістів різних галузей. Також лави патрульної поліції поповнять два майстри спорту і один кандидат у майстри спорту», – підкреслив Пузиревський.

Урочистості з нагоди присяги відбувалися на плацу управління патрульної поліції у Львові

Серед 123 нових поліцейських є 28 жінок. 27-річний Михайло Чабан та його 24-річна дружина Ольга вирішили стати патрульними поліцейськими разом. Обоє подали заявки та потрапили у другу хвилю набору. Вони служитимуть в одному батальйоні.

До служби в поліції Михайло працював у приватній фірмі, а потім – вчителем. Дружина була інструктором фізичного виховання та захисту вітчизни у школі, а пізніше менеджером із продаж у приватній компанії. Сім’я виховує дворічну доньку.

«У нас є бабуся і дідусь, які не працюють, бо вже на пенсії, тому вони зараз займаються дитиною, тому я до цього працювала. У декретній відпустці була лише три місяці», – зазначила Ольга Чабан.

Подружжя поліцейських із донькою

«Навчання було цікаве і досить насичене, дуже багато матеріалу потрібно було вивчити, законів, розбиратися у різних ситуаціях. Усе було на високому рівні, підібрані фахові і цікаві інструктори. До цього я і так був дисциплінований, а навчання зробило нас ще більше дисциплінованими та уважними до дрібниць, враховуючи гоління, зачіску тощо», — підкреслив Михайло Чабан.

Дружина і колега поліцейського Ольга відзначає, що почала значно краще орієнтуватися у законодавстві, зокрема адміністративному та кримінальному праві.

«Викладачі дійсно були надзвичайно компетентними, тому ми могли навчитися від них максимально, тому сподіваюся, що будемо змінювати наше місто на краще», – зазначила вона.

21-річний Михайло Лічкун переїхав до Львова з Криму після анексії півострова, відмовившись отримувати російське громадянство.  Два місяці тому його запросили на навчання в поліцію.

«Після запуску патрульної поліції в Києві теж виявив бажання стати поліцейським. Якраз у Львові проводився додатковий набір і мене взяли на навчання. У серпні я надсилав заявку, а через півроку мені прийшло запрошення. У групі до того, що я з Криму ставилися позитивно. Я вже звик до того, що всі дивуються, що я маю гарну українську вимову. Деякі викладачі особливо шанували те, що приїхав до Львова з Криму», – зазначив Михайло Лічкун.

Михайло Лічкун

«Під час навчання у нас було 25 дисциплін. Деякі були на кілька лекцій, інші – наприклад вогнева підготовка, тактика – більш об’ємні, бо це частіше використовуватиметься у роботі. Мені уже телефонував ротний, тому у суботу вночі буду мати перше патрулювання у Шевченківському районі Львова», – розповів поліцейський.

Перед початком служби патрульних освятили

Новоспечені патрульні працюватимуть разом із досвідченими колегами. Їх долучать до поліцейських патрулів другим або третім членом екіпажу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук