Зеленський відреагував на протести через «формулу Штайнмаєра»

«Я ніколи не здам Україну»

Володимир Зеленський сказав, що «все буде Україна»

Президент України Володимир Зеленський заявив, що поважає конституційне право громадян на протест, але закликав не піддаватися на маніпуляції і провокації.

«Я поважаю конституційне право кожного громадянина України на протест. Я чую вас, і повірте: я ніколи не здам Україну. Водночас я дуже прошу всіх виважено і спокійно підійти до ситуації і не піддаватися на маніпуляції та провокації деяких осіб. Вони дуже хочуть використати вас, повернути собі можливість пограбування, стати жертвами політичного переслідування й уникнути кримінальної відповідальності. Цього не буде. Все буде Україна», – сказав Зеленський у своєму відеозверненні в четвер, 3 жовтня, увечері.

В цьому ж зверненні Зеленський також назвав умови, необхідні для проведення місцевих виборів на всій території Донбасу.

«Моя позиція є чіткою і зрозумілою, і вона збігається з позицією всіх українців. Ми всі розуміємо, що Донбас – це Україна, і там повинен встановитися мир. Відбутися повне припинення вогню, виведення іноземних військових формувань. Ми всі розуміємо, що на українсько- російському кордоні з нашого боку повинні бути українські прикордонники. Повинен відбутися обмін полоненими, щоб всі наші громадяни повернулися додому», – сказав він.

Зеленський вказав, що проведення місцевих виборів на всьому Донбасі має відбутися «не під дулами кулеметів», а за українським законодавством, з доступом кандидатів від українських політичних сил, українських ЗМІ і міжнародних спостерігачів, з можливістю реалізації свого виборчого права всіма внутрішньо переміщеними особами.

«Все це ми будемо обговорювати на зустрічі в “нормандському форматі”», – наголосив президент України.

Зеленський зазначив, що узгодження «формули Штайнмаєра» було умовою проведення цієї зустрічі. «Чи могла вона відбутися найближчим часом? Ні. Чому? Тому що на шляху до цього була одна перешкода: найбільша страшилка останніх тижнів – “формула Штайнмаєра”», – сказав він.

«Чи передбачає вона, що Україна визнає анексію Криму і відмовляється від Донбасу? Ні. Чи передбачає вона, що вибори на Донбасі відбудуться завтра і під дулами кулеметів? Ні… Ця формула говорить лише про одне: коли має запрацювати так званий закон про особливий статус Донбасу – а саме після проведення там місцевих виборів, які відбудуться за Конституцією України, за законодавством України і після публікації звіту ОБСЄ про те, що вибори пройшли відповідно до міжнародних демократичних стандартів. Ось із чим погодилася Україна в Мінську», – сказав глава держави.

«Що далі? Завтра вибори на Донбасі? Ні. Далі пройде зустріч в “нормандському форматі” разом з президентом Франції, канцлером Німеччини і президентом РФ, де ми обговоримо шляхи припинення війни на Донбасі», – розповів Зеленський.

Говорячи про закон, який регулюватиме особливий порядок місцевого самоврядування на Донбасі, Зеленський сказав, що він буде враховувати громадську думку.

«Чи буде там (на зустрічі в “нормандському форматі”) підписуватися новий закон про особливий статус? Ні. Цей закон діє до 31 грудня 2019 року. Буде новий закон. Чи будемо ми його самі розробляти і швидко ухвалювати? Ні. Ми напишемо його разом, у співпраці та публічному обговоренні з усім українським суспільством, я не перейду жодної “червоної

лінії”», – пообіцяв президент.

Зеленський також наголосив, що не буде «жодної капітуляції, жодної здачі національних інтересів». «Жодних “договірняків” і глобальних кроків без згоди народу України. Лише повернення людей і наших територій, повернення полонених і повернення миру», – наголосив він.

Нагадаємо, Україна 1 жовтня погодила «формулу Штайнмаєра», яка визначає, коли починає діяти закон про особливий порядок місцевого самоврядування на Донбасі. Це викликало в Україні нечисленні протести. Зокрема, того ж вечора стихійний мітинг зібрався біля Офісу президента, також протести пройшли в різних містах, зокрема у Львові, куди прийшло 200 протестувальників. Також Львівська міська і обласна ради заявили про неприпустимість реалізації «формули Штайнмаєра».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук