12% українців упевнені, що Україна не має шансів у ЄС
45% опитаних українців вважають, що Україна має орієнтуватися на співпрацю з Росією та ЄЕП, 33% вважають, що Україна має орієнтуватися на ЄС. Про це свідчать результати соцопитування, проведеного 24 жовтня - 4 листопада 2011 року Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).
13% респондентів вважають, що майбутнє України у збережені повної незалежності і суверенітету в ухвалені політичних та економічних рішень, без входження в ЄС чи ЄЕП.
Як свідчить опитування, вибір зовнішньополітичного вектора значно відрізняється в різних вікових групах українців. Серед наймолодших українців (18–35 років) більше тих, хто вважає, що Україна в своєму розвитку має орієнтуватися на вступ в ЄС, в групі людей середнього віку (36–50 років) переважає думка про необхідність співпраці з ЄЕП. Серед тих респондентів, кому понад 50 років, більше прихильників орієнтації на ЄЕП.
При цьому в західних областях більшість висловилася за розвиток відносин з ЄС – 63%, а у східних – 73% українців висловились за відносини з ЄЕП та Росією.
При цьому 14% опитаних упевнені, що Україну колись приймуть до ЄС, 33% упевнені, що Україну найімвірніше приймуть. 20% респондентів вважають, що Україну найімовірніше не приймуть до ЄС, а 12% упевнені, що перспектив членства в Євросоюзі у України немає.
Значна кількість респондентів (41%) також вважають, що українці матимуть більше шансів на отримання хорошої роботи в разі вступу України до ЄС, однак розвиток промисловості і сільського господарства, на думку респондентів (47%), розвиватиметься краще при вступі України до ЄЕП.
Було опитано 1600 респондентів, що мешкають в усіх областях України, у Криму та Києві за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років.
Статистична похибка вибірки не перевищує 3,7% для показників близьких до 50%, 3,2% – для показників, близьких до 25%, 2,2% – для показників близьких до 10%, 1,6% – для показників, близьких до 5%.
Нагадаємо, за даними досліджень Центру Разумкова, динаміка результатів опитувань з лютого 2000 року по жовтень 2011-го свідчить, що громадяни України віддають перевагу двом зовнішньополітичним напрямам: відносинам з ЄС і Росією. При цьому зазначається, що у 2011 році спостерігається послаблення проросійської орієнтації громадської думки.