23% українців вважають, що Крим має бути просто областю, а не автономією, - опитування
60% опитаних громадян вважають, що Крим повинен і надалі масти статус Автономії у складі України, 23% - звичайної області України, 2% - татарської автономії у складі України і лише 4% - має бути відокремлений і переданий Росії.
Такі результати соціологічного дослідження «Динаміка ідеологічних маркерів», яке проводилось соціологічною групою «Рейтинг» з 30 березня по 9 квітня.
Майже 40% мешканців Заходу підтримують надання Криму статусу звичайної області. Разом з тим майже чверть мешканців Півдня підтримують передачу Криму до Росії.
Загалом 83% опитаних громадян України позитивно ставляться до того, що у 1954 році Крим увійшов до складу Української РСР, лише 5% - негативно і 12% - не визначились зі свої ставленням.
Найбільш позитивно ставляться до приєднання Криму мешканці Донбасу, Центру і Сходу, найбільш негативно – мешканці Півдня країни, передусім, в самому Криму. Найбільше противників приєднання Криму до України серед прихильників КПУ, хоча і серед них майже 70% ставляться до цього позитивно.
Половина опитаних громадян вважають, що оптимальним типом державного устрою для України є унітарна держава, чверть – федерація. Ще чверть не визначились з цього питання.
Унітарний устрій найбільше підтримують на Заході (69%), Півночі (64%) і в Центрі (55%). Федеративний найбільше - на Донбасі (36%) і Півдні (36%). Лише на Донбасі кількість прихильників федеративного устрою переважає кількість тих, які підтримують унітарний. Тут також найбільше невизначених з цього питання.
Дослідження проводилося з 30 березня до 9 квітня цього року. Методом інтерв’ю (face to face) було опитано 2000 українців віком від 18 років і старші.
Помилка репрезентативності дослідження (з ймовірністю 0,95): для значень близьких до 50% похибка становить не більше 2,2%, для значень близьких до 30% - не більше 2%, для значень близьких до 10% - не більше 1,3%, для значень близьких до 5% - не більше 1%.