2 тонни м’яса утилізували на Закарпатті під час перевірки на свинячий грип
На Закарпатті у зв’язку зі загрозою поширення свинячого грипу проведено перевірку 895 об’єктів, які працюють із м’ясом свиней, 567 одиниць автотранспорту, задіяного у перевезенні свинячих тушок, 97 ринків, де продають таке м’ясо та 10 холодильників оптово-торговельних баз. Працівники міліцейської ветеринарної служби також дослідили 18 сільськогосподарських об’єктів, де вирощують свиней, і 18 м’ясопереробних підприємств. Виявлено 100 порушень, 96 громадян оштрафовано, з них чотирьох посадовців. Вилучено 10 тис. 500 кг свинячої м’ясної продукції без супровідних документів. Утилізовано понад 2 тис. кг м’ясної продукції вартістю близько 33 тис. грн. Про це ZAXID.NET повідомили у ВЗГ ГУМВС України в Закарпатській області.
Тепер на посту ДАІ у Нижніх Воротах Воловецького району спільно з працівниками Державтоінспекції, УБОЗу несе службу і карантинна міліція.
Нагадаємо, з 29 квітня Кабмін України дав доручення всім відповідним відомствам вжити заходів для недопущення ввезення на територію України м’яса свиней походження з Мексики та інших держав, де зареєстровані захворювання на цей грип. На виконання доручення в МВС створили робочу групу з питань координації діяльності органів і підрозділів внутрішніх справ щодо профілактики виникнення та поширення вірусу грипу А (HINI) та складено план невідкладних дій. Відповідно до нього перед кожною міліцейською службою з урахуванням її специфіки поставлено конкретне завдання. Зокрема, формуються списки осіб, які протягом останніх трьох місяців відвідували країни, де зареєстровано випадки захворювання на грип А. У пунктах спрощеного пропуску через державний кордон групи, до складу яких входять представники різних силових відомств, пильнують, аби в Україну не потрапили такі хворі.
Особлива роль відведена зараз підрозділам ветеринарної міліції: вони перевіряють торговельні підприємства, бази, склади, холодильники та інші об’єкти господарювання, аби не допустити реалізації неякісної продукції тваринного походження, насамперед продукції свинарства, виявляють та вилучають небезпечну продукцію на м’ясопереробних підприємствах. Безпосередній обов’язок міліцейських ветеринарів - перевірка підприємств, які займаються вирощуванням свиней, щодо дотримання ними закритого режиму функціонування. Якщо ж вірус все-таки проникне на таке підприємство і почне поширюватися серед поголів’я свиней, ветеринарна міліція повинна буде організувати карантинні ветеринарно-міліцейські пости та карантинні заходи.
Клінічні симптоми грипу подібні до симптомів сезонного грипу - висока температура, кашель, головний біль, біль у м’язах, суглобах та горлі, нежить, іноді блювота і діарея. Але картина може варіюватися від інфекцій без симптомів до пневмонії зі смертельним наслідком. У більшості населення відсутній імунітет до вірусу свинячого грипу. Вакцини для захисту людей від нього поки що у світі немає: її створять не раніше як через півроку. Наявні ж вакцини проти грипу не здатні допомогти. Полегшити перебіг хвороби можуть противірусні препарати, що традиційно застосовуються під час сезонного грипу.