37% українців вірять, що може повторитися революція, - опитування
Майже 45% українців переконані, що в Україні назрівають революційні настрої, з них 13% однозначно так вважають і 31% швидше погодились, ніж не погодились. Такі дані соціологічного опитування наводить Соцiологiчна група "Рейтинг".
Своєю чергою, 41% опитаних не згодні з тезою, що в Україні назрівають революційні настрої, з них 11% однозначно не погодились і 30% швидше не погодились. 15% опитаних не визначились з даного питання.
Найбільше згодні з тезою, що в Україні назрівають революційні настрої на Заході і в Центрі України, зокрема 73% прихильників "Свободи", 67% - "Батьківщини", 59% - "Фронту змін" та 55% - партії "УДАР" В.Кличка. Більше не погодились з тезою, ніж погодились мешканці Півночі, Сходу, Донбасу і Півдня, зокрема, найбільше прихильники Партії регіонів, КПУ та Сильної України.
Більш як третина опитаних громадян (37%) вірять, що вже в найближчий час революційні настрої можуть вилитися у масові акції протесту на зразок подій листопада 2004 року (початок Помаранчевої революції, - ред.).
Не вірять в це 46% опитаних. 17% респондентів не визначились з даного питання.
Найбільш радикально налаштовані прихильники "Батьківщини" (58% вірять в повторення подій 2004), "Свободи" (56%) та "Фронту змін" (52%), відповідно найбільше це мешканці Заходу та Центру України.
Найменше вірять в те, що революційні настрої можуть вилитися у масові акції протесту на зразок подій листопада 2004 року виборці Партії регіонів (23%). Примітно, що мешканці Донбасу (33%) більше вірять в радикалізацію ситуації, ніж опитані на Півдні (30%) та Сході (28%).
Варто зазначити, що опитаних, які категорично впевнені у радикалізації протестів, вдвічі менше за тих, які це швидше припускають. Загалом лише кожен десятий українець впевнений, що в Україні однозначно назрівають революційні настрої і вони в переважній більшості однозначно вірять в те, що ці настрої можуть вилитися у масові акції протесту на зразок подій листопада 2004 року. Зокрема, це майже кожен п’ятий прибічник "Батьківщини" та "Фронту змін", кожен четвертий – "Свободи".
Опитування проводилося 11-18 грудня 2010 року. Методом інтерв’ю було опитано 2000 респондентів віком від 18 років і старші.
Помилка репрезентативності дослідження: для значень близьких до 50% похибка становить не більше 3%, для значень близьких до 30% - не більше 2,6%, для значень близьких до 10% - не більше 1,8%
Дослідження проводилося на Заході (Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Чернівецька області), Центрі (Вінницька, Кіровоградська, Полтавська, Хмельницька, Черкаська області), Півночі (м. Київ, Київська, Житомирська, Сумська, Чернігівська області), Півдні (АР Крим, Одеська, Херсонська, Миколаївська, м. Севастополь), Сході (Дніпропетровська, Запорізька, Харківська) та Донбасі (Донецька і Луганська області).