41 країна ООН засудила порушення прав людини в Криму

СуспільствоОксана Руда, 22 березня 20161290

41 країна ООН засудила систематичні порушення прав людини і зловживання з боку російської влади на анексованому півострові Крим. Про це йдеться у спільній заяві від імені 41 країни у Раді ООН з прав людини, ініційованій Україною.

Зазначається, що з початку незаконної окупації та анексії Росією півострова навесні 2014 р. численні міжнародні спостерігачі з прав людини оприлюднили доповіді щодо ситуації в Криму. Зазначені доповіді відображають інформацію про низку серйозних і систематичних зловживань, що досі чиняться на півострові.

До них відносяться: примусова та ретроактивна імплементація російського законодавства, нав’язування російського громадянства, політично вмотивовані тюремні ув'язнення та судові переслідування, обмеження прав на свободу висловлювань, залякування журналістів, систематичне переслідування та дестабілізація роботи ЗМІ, які ведуть мовлення кримськотатарською та українською мовами.

Така ситуація видається особливо складною для політичних опонентів і осіб, що належать до меншин, особливо кримських татар, які, за наявною інформацією, продовжують потерпати від жорстокості з боку поліції, довільних обшуків та арештів, тортур і жорстокого поводження.

Країни ООН-підписанти засудили всі зловживання, «що є наслідком контролю над півостровом російської де-факто влади та які не повинні залишатися безкарними».

Вбивства і насильницькі зникнення представників кримськотатарського народу мають бути розслідувані, а винні особи – притягнуті до відповідальності, наголошується в заяві.

Окупаційну владу Криму закликали «гарантувати для всіх на півострові чесний та справедливий судовий розгляд відповідно до основних принципів міжнародного права».

Крім того, країни ООН закликали до негайного звільнення громадян України Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Геннадія Афанасьєва, Ахтема Чийгоза та інших активістів, які були незаконно захоплені в Криму, перевезені до Російської Федерації та переслідуються в судовому порядку, що є порушенням основних норм правосуддя й міжнародного права.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук