77% українців підтримують повну заборону куріння у кав’ярнях
84% українців підтримують прийняття закону, який заборонятиме курити у більшості громадських приміщень, включно з усіма робочими місцями, житловими будинками, офісами. Такий висновок міститься в дослідженні, яке провів Київський міжнародний інститут соціології на замовлення організації Quirk Global Strategies.
Високий рівень підтримки бездимних приміщень зафіксований в усіх регіонах країни. Найбільший – на Сході та Півночі – 88%, найменший, але теж переважний, на Заході –78%. Закон підтримують 92% жінок та 76% чоловіків.
Законодавство про повну заборону куріння в ресторанах та кафе підтримують 77% населення, в барах - 74% населення.
Загалом 91% українців визнає пасивне куріння шкідливим для здоров’я: 35% українців «сильно турбує», коли їх обкурюють, 31% «доволі сильно», 16% «лише трохи» та 17% «зовсім не турбує».
83% українців вважають, що права клієнтів та працівників дихати чистим, вільним від диму повітрям, зокрема, в ресторанах, барах та кафе є вищими, ніж права курців там курити. Права курців забруднювати повітря токсичними речовинами тютюнового диму ставлять вище лише 8% українців.
94% виступають за заборону куріння в лікарнях і клініках, у магазинах, театрах, закладах культури та інших громадських приміщеннях.
91% погоджується, що всі працівники, зокрема працівники ресторанів, кафе і барів, повинні бути захищені від пасивного куріння на робочому місці.
Уряд повинен робити більше для захисту кожного працівника, включно з працівниками ресторанів, барів і кафе, від впливу сигаретного диму інших людей – так вважає 88% українців.
Нагадаємо, антитютюновий законопроект № 9474 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів)» був зареєстрований у Всесвітній день відмови від куріння, 17 листопада 2011 року, 12-ма народними депутатами різних політичних сил. У разі ухвалення законопроекту усі заклади культури та спорту, а також закриті приміщення кафе, барів, ресторанів будуть 100% вільними від тютюнового диму.
На підтримку цього законопроекту виступає і Всесвітня організація охорони здоров’я.