9% українців не планують голосувати на місцевих виборах
42% опитаних українців однозначно мають намір взяти участь у місцевих виборах 31 жовтня 2010 року. Ще 36% скоріше мають намір взяти участь у виборах, ніж не мають. 7% опитаних скоріше не мають наміру взяти участь у голосуванні і 9% - точно не збираються цього робити. Ще 6% не визначились. Такі результати опитування, які 9 – 16 вересня провела соціологічна група «Рейтинг».
Найбільша явка очікується на Донбасі і Заході. Найменша – на Сході України. Відповідно найбільш мобілізовані наразі виборці Партії регіонів, КПУ, «Свободи» і Фронту змін, повідомили ZAXID.NET в соціологічній групі «Рейтинг».
Майже половина опитаних очікують змін на краще в розвитку їх регіонів у результаті місцевих виборів, не очікують змін на краще 42%. Якість очікування змін напряму впливає на наміри взяти участь у виборах. Так, наприклад серед тих респондентів, які однозначно очікують змін на краще в результаті місцевих виборів 84% точно мають намір взяти в них участь.
41% опитаних очікують, що в результаті цих місцевих виборів суттєво оновиться депутатський корпус місцевих рад, хоча лише 10% однозначно впевнені в цьому. Не очікують оновлення депутатського корпусу 42% опитаних. 17% - не визначились.
Лише 29% опитаних очікують, що в результаті цих місцевих виборів місцеві депутати стануть більш підзвітні виборцям. Разом з тим вдвічі більше – 56% не мають таких очікувань.
Підсумовуючи варто наголосити, що прихильники Партії регіонів мають найкращі очікування від місцевих виборів-2010 по кожній з вищеперерахованих позицій, а виборці Батьківщини – навпаки – мають одні з найгірших очікувань. Високі очікування від виборів мають також прихильники Свободи – близько половини з них очікують оновлення місцевих рад, а от виборці Сильної України навпаки - найменше в це вірять.
В регіональному розрізі найгірші очікування від виборів мають мешканці Сходу України, а найкращі – Донбасу.
Опитування проводили 9–16 вересня. Методом інтерв’ю було опитано 2000 респондентів. Для значень близьких до 50% похибка становить не більше 3%, для значень близьких до 30% - не більше 2,6%, для значень близьких до 10% - не більше 1,8%.
Аудиторія дослідження: населення України віком від 18 років і старші