Адміністративна реформа – безглузда, – нардеп
Адміністративною реформою не знята головна проблема –дублювання функцій на рівні Кабінету Міністрів і Адміністрації Президента. Про це заявив голова Київської міської організації Народного Руху України, народний депутат Олександр Чорноволенко.
«Загалом оптимізація діяльності – це добре, але не в даному випадку. Не треба забувати що керманич цього всього – Янукович не йде у відставку, тому вся ця оптимізація є лише концентрацією владний потужностей для більш ефективної реалізації планів Глави держави. Головне те, що антидержавницька суть нинішньої влади нікуди не дівається. Від реформи в основному постраждають держслужбовці середньої ланки. Ось і все», – вважає політик, повідомили ZAXID.NET у прес-службі НРУ.
За його словами, у руслі цієї реформи було ліквідовано Держкомітет з питань регуляторної політики та підприємництва. «Фактично відбулося "полюванням на відьом" через підприємницький Майдан. Якщо раніше Бродського особисто не відправили у відставку, то ліквідація очолюваного ним комітету красномовно свідчить продовження пошуку крайнього за суспільні протести. Це також є свідченням того, що опоненти Бродського у владній команді, котрим він своїми пропозиціями намагався закрити доступ до потужних грошових потоків (той же конфлікт навколо ЄДАПС), переконали Президента прибрати Бродського з влади. До речі, це також є опосередкований показник того, наскільки влада готова до реформ. Відповідь очевидна – готовність нульова», – заявив Олександр Чорноволенко.
Він також висловив подив стосовно об’єднання в одне Міністерство освіту і науку із молодіжним відомством. «Освіта стосується всього населення і є фактично підготовкою кадрів, тоді як молодіжна політика – це спосіб адаптації молоді в суспільство. Таким чином це просто штучне поєднання», – переконаний народний депутат. В той же час він не підтримує те, що Вищу атестаційну комісію інтегрували у структуру відповідного Міністерства. «Можемо дожити до того, що для того, щоб отримати вчений ступінь, захистити дисертацію, треба буде вступити в партію, як в радянські часи. Тільки тоді це була КПРС, а сьогодні – Партія регіонів», – сказав він.
Олександр Чорноволенко вважає, що якщо Президенту так кортить концентрувати владу, то тоді варто було б не робити адміністративну реформу у тому вигляді, якою вона є зараз, а об’єднати Президента із Кабінетом Міністрів, ліквідувавши посаду прем’єр-міністра. «Нинішній прем’єр міг би очолювати фінансовий сектор, а також Міністерство економіки і фінансів, який би фактично був другою особою в державі. Тоді б ми мали компактну структуру, що очолює виконавчий орган, і не мали би дублювання функцій виконавчої влади», – відзначив парламентар.
«Ця адміністративна реформа безглузда, бо нею змінюється кількість Міністерств, чисельність їх співробітників, але не знімається проблема дублювання функцій. Головне дублювання функцій у нас відбувається на рівні Адміністрація Президента – Кабінет Міністрів. Ось це наша головна проблема. Варто було б також ліквідувати районні та обласні держадміністрації, створивши повноцінні виконкоми при відповідних радах. Це б значно зменшило чиновницький апарат», – підсумував політик.