Андрій Парубій пояснив, чому ще не перейменували Дніпропетровську та Кіровоградську області

Голова ВРУ стверджує, що перейменування областей відкладають через брак голосів

СуспільствоАндрій Стець, 6 жовтня 201871565
Андрій Парубій пояснив, чому ще не перейменували Дніпропетровську та Кіровоградську області
фото колаж NV.ua
В найближчі тижні такі голоси для перейменування областей буде знайдено, переконаний спікер парламенту

Розгляд проектів змін до Конституції України про перейменування Дніпропетровської та Кіровоградської областей відкладається через розбіжності у позиціях фракцій, заявив голова Верховної Ради України Андрій Парубій під час спілкування журналістами у Тбілісі, інформує «Інтерфакс-Україна».

За його словами, ще не всі фракції ухвалили остаточне рішення про підтримку цих законопроектів.

«Для мене надзвичайно важливо, щоб коли ці питання розглядали в залі, у нас гарантовано було 226 голосів. Я переконаний, що ці назви слід змінити, і я готовий ще тиждень почекати, щоб фракції визначилися», – заявив Парубій.

Також зазначається, що питання перейменування областей не відкладено. Наразі триває пошук необхідних 226 голосів для направлення відповідних законопроектів до Конституційного суду.

Голова ВРУ висловив упевненість, що в найближчі тижні такі голоси буде знайдено.

«Деякі депутати вважають, що перейменування (Дніпропетровської області – НВ) має бути на Дніпровську. У законопроекті – на Січеславську. Було б нерозумно, якби ми в дискусії між Дніпровською і Січеславською не ухвалили рішення зовсім», – зауважив Парубій.

Він також заявив, що у Верховній Раді не зареєстровано законопроекту про перейменування Дніпропетровської області на Дніпровську.

«Тому навіть якби ми в залі знайшли компроміс під Дніпровську область – немає такої законодавчої пропозиції», – пояснив він.

За словами Парубія, дискусії щодо перейменування Кіровоградської області на Кропивницьку містять менше розбіжностей у позиціях сесійного залу.

Нагадаємо, 11 липня комітет Верховної Ради з питань правової політики і правосуддя схвалив внесення змін до Конституції України для перейменування Дніпропетровської та Кіровоградської областей.

Згідно із запропонованими змінами до Конституції, Дніпропетровська область отримає назву Січеславська, а Кіровоградську буде перейменовано в Кропивницьку.

Обласний центр Дніпропетровської області перейменували в Дніпро у 2016 році. У тому ж році був перейменований обласний центр Кіровоградської області, він став називатися Кропивницький.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук