Антикризовий законопроект від уряду призведе до погіршення ситуації в економіці
Генеральний директор Федерації роботодавців України Володимир Грищенко переконаний, що урядовий проект закону щодо мінімізації наслідків фінансової кризи, навіть при першому перегляді, спрямований не на збереження реального сектору економіки, а на термінове наповнення бюджету, з чого можна зробити висновок, що уряд не врахував ризики довгострокової перспективи. Про це повідомляє прес-служба ФРУ.
Він наголосив, що урядовий проект закону слід перейменувати "У заходи щодо підсилення економічної кризи в Україні", так як цей документ готували люди, які не розуміють процеси, які проходять на рівні підприємств. На думку гендиректора ФРУ, в проекті є декілька суттєвих суперечностей.
1. В проекті закону говориться про одержання громадянами перших внесків на будівництво або придбання житла за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів. На сьогоднішній день розпочати будівництво набагато легше, ніж його закінчити, адже банківська криза призвела до того, що для вже розпочатих будівництв є ризики призупинення фінансування будівництва житла громадянами, - пояснив Володимир Грищенко. За його словами, таке "інвестування" призведе до появи сотень "Еліта-центрів". Крім того, продовжив Грищенко, "виникає логічне питання: а як бути з тими людьми, які вже розпочали будувати своє житло? У разі фінансових труднощів їм що, "заморозити" його і починати нове будівництво?"
2. Далі - перенесення норми встановлення мінімальної зарплати на рівні прожиткового мінімуму. "На моє переконання, люди не розуміють, що пишуть. А як бути зі ставками першого тарифного розряду, які сьогодні ставлять на коліна виробництво? Хтось думає про наслідки такого запису?", - вважає Володимир Грищенко.
3. Ставки в’їзного мита. "Я хотів би уточнити: як це узгоджується з нормами СОТ? Крім того, всім добре відомо, що таке зміни Кабінету Міністрів - програми типу "Контрабанда - Стоп!" просто призводять до зростання хабарів на митниці", - пояснив керівник ФРУ.
4. Акцизний збір на бензин: сьогодні перевезення вантажів у будь-якій ситуації важливо, а чи замислився уряд чи буде можливість у наших перевізників та власників легкового транспорту знайти гроші за цей бензин та дизельне пальне?
5. "Незрозуміла логіка Уряду стосовно коефіцієнту індексації на податок на земельну ділянку. Адже ця норма вступає в протиріччя з нормою щодо перших внесків за житло. Якщо тут вони кажуть про перші внески на будівництво, то я розумію, що є задуми дати стимули для початку нового будівництва, а встановлювати коефіцієнт індексації, що призведе до подорожчання земельних ділянок. Відтак, ми знову бачимо, що мова йде про наповнення бюджету. Сюди ж віднесемо і норму про ставку для транспортних засобів - легкових автомобілів та автобусів. І хоч в проекті закону написано "переглянути", всі розуміють, що її будуть підвищувати. А збільшення ставки призведе до подорожчання проїзду для українців. Тому з усього видно, що мова йде не про збереження реального сектору економіки з боку Уряду, а про наповнення бюджету на цей рік, а далі хай буде, що буде", - зазначив генеральний директор ФРУ.
Стосовно законопроекту Януковича-Азарова, Володимир Грищенко підкреслив, що проект закону закриває тільки одну частину проблеми - макроекономічну, фінансову для розблокування фінансових артерій, як сигнал підтримки державою активізації економіки.
Тому, переконаний він, закон можна приймати як перший етап - для стабілізації ситуації в макроекономіці, другим кроком повинно стати прийняття низки законів, які підтримають реальний сектор економіки України.