Apple включила Крим до складу Росії для російських користувачів
Apple пішла на визнання Криму російським, щоб не порушувати російського законодавства
Американська компанія Apple виконала вимоги Росії показувати анексований український Кримський півострів як частину російської території у своїх додатках «Погода» і «Карти». Щоправда, відповідні зміни стосуються лише для тих користувачів, які користуються цими додатками з Росії.
При цьому, як зазначає BBC, ці додатки не показують Крим як частину будь-якої країни, коли їх переглядають в інших державах. BBC також опублікувало доказ того, що Apple на своїх мапах не показує кордону між Кримом і Росією.
Apple для росіян стерла кордон між окупованим Кримом і Росією (скріншот з Apple Maps)
Журналіст BBC протестував кілька iPhone в Москві і зробив висновок, що зміна приналежності Криму стосується пристроїв, налаштованих на використання російської редакції Apple App Store.
Сама корпорація Apple своє рішення не коментувала. Нагадаємо, що головний офіс Apple розташований у США, які не визнають анексії українського Криму Росією і навіть вводили проти Росії санкції за його окупацію.
Спершу про те, що Apple у своїх додатках включила окупований Крим до складу Росії повідомляв депутат Держдуми Василь Піскарьов. Цю новину поширили російські ЗМІ, які однак не вказали, що таке включення відбулося лише для тих, хто користується додатками з Росії.
Спершу Apple висловила припущення, що може показувати Крим як невизначену територію, яка не є частиною ані України, ані Росії. Але, зі слів Піскарьова, Apple має дотримуватися російської конституції, а позначення Криму як української території в Росії є кримінальним злочином.
До слова, інший американський IT-гігант – Google, який також випускає популярний додаток «Карти», показує на своїх картах Крим як такий, що не належить ні Росії, ні Україні. Однак на своїх мапах у Росії Google використовує російський правопис кримських топонімів, а не український.
Нагадаємо, більшість міжнародної спільноти, включаючи ЄС та США, не визнає анексію Криму Росією, проведену в 2014 році. Крім того, незабаром після того, як півострів був анексований , спалахнув конфлікт у Донецькій та Луганській областях, коли підтримувані Росією сепаратисти виступили проти української держави. Україна і Захід звинувачують Росію в тому, що вона направила свої війська в регіон і озброювала сепаратистів. Москва це заперечує, але каже, що бойовикам допомагають російські добровольці. У конфлікті загинуло понад 13 тис. людей.