Археологи виявили поселення мідного віку на Волині
Багатошарове поселення зі знахідками періоду мідного віку (ІV тисячоліття до нашої ери) знайшли учасники рятівної археологічної експедиції Інституту археології Національної академії наук України, котра працювала цього літа на березі Хрінницького водосховища у Рівненській області.
Як повідомляє Радіо Свобода, тут же виявлені споруди поморсько-кльошової культури пізньоримського часу. Це, зокрема, майстерня косторіза і житло вельбарської культури – штальхауз.
В експедиції взяли участь студенти Львівського і Волинського національних університетів, а також двох рівненських університетів, працівники державних підприємств «Волинські старожитності» та «Рівненська старовина».
Як пояснив керівник державного підприємства «Волинські старожитності» Олексій Златогорський, ці поселення з’явилися на території Волині через велике переселення людей із заходу (нині це сучасна територія Польщі). Штальхауз законсервували для подальших досліджень.
Третім тисячоліттям до нашої ери датовані і знахідки в хрінницькому урочищі «Високий берег». Серед фрагментів посуду і крем’яних знарядь найцікавішим є масивний серп – найбільший із досі виявлених на Волині.