Артилеристи на Яворівському полігоні вчаться стріляти з «Гвоздик» та «Акацій»
У мобілізованих, які проходять військову підготовку у 184-му навчальному центрі Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, розпочалися військові навчання.
Артилеристи стріляють на полігоні із самохідних гаубиць «Гвоздика» та «Акація».
Бійці мають поцілити у вершечок пагорба із самохідної гаубиці «Гвоздика» 122-міліметровим снарядом. Артилеристи стріляють за кілька кілометрів від цілі із закритої вогневої позиції, користуючись лише картами та математичними розрахунками, повідомляє прес-служба Академії сухопутних військ.
Інша навчальна група мобілізованих тим часом із трьох 152-міліметрових гаубиць «Акація» прямим наведенням обстрілює мішені на схилі того ж пагорба. Більшість снарядів потрапляє точно у ціль.
«Результат позитивний, тому що за півдня стрільб на полі не залишилося жодної цілої мішені», — зазначив старший керівник стрільби, начальник циклової комісії самохідної артилерії полковник Микола Мандзюк.
У підготовці артилеристів використовують досвід, який отримали Збройні Сили під час проведення антитерористичної операції. Під час злагодження артилерійських розрахунків акцент робитиметься на швидкості виконання завдань. Адже у зоні проведення АТО для облаштування гармати на позиції, виконання вогневої задачі та зміни позиції артилеристи мають не більше п’яти хвилин.
Навчання мобілізованих триває близько місяця. Спершу артилеристи отримують знання із загальновійськових предметів. Потім проходять підготовку за фахом, а завершується навчання бойовим злагодженням, після якого військовослужбовці відправлятимуться у війська у складі екіпажів та розрахунків.
«Навчання тривають вже маже два тижні, перших 3-4 дні у курсантів навчального центру тривала теоретична підготовка, а тепер практична – стрільби, водіння, виконання нормативів. Мобілізованим залишилось навчатися ще кілька тижнів, після цього ми відправимо їх у війська», — розповів заступник начальника 184-го навчального центру з навчальної роботи підполковник Олександр Молоков.