Азарову не вистачає слюсарів і ІТ-шників
Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабміну заявив про необхідність підготовки фахівців у вітчизняних вишах відповідно до потреб ринку праці та розвитку економіки.
Про це ZAXID.NET повідомили у департаменті інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ.
«Не може так далі розвиватися економіка», - зазначив глава уряду. Він повідомив, що у минулому році наші виші випустили 656 тисяч спеціалістів, бакалаврів і магістрів. Зокрема, з 94 тисяч магістрів 28 тисяч економістів, понад 8 тисяч менеджерів, 8 тисяч юристів, 1,5 тисячі міжнародників.
При цьому Микола Азаров наголосив, що для галузей, які уряд визначив як пріоритетні, щоб підняти економіку і рівень життя в країні, підготовлено в рази менше. «Наприклад, біотехнологія – 120 магістрів, фармація – 182, електроніка – 324, прилади – 156, легка промисловість – 147 магістрів і так далі. Для будівництва підготовлено 1115 фахівців з повною вищою освітою! А ними будуть керувати 8 тисяч менеджерів, так?», - поцікавився він.
Глава уряду зазначив, що професійно-технічні навчальні заклади у 2010 році випустили втричі менше, ніж виші - 226 тисяч фахівців, причому із них чверть не працевлаштовані за фахом.
Прем’єр-міністр наголосив, що професійно-технічні навчальні заклади також випускають не тих фахівців, яких чекають у промисловості.
Глава уряду звернув увагу, що на 1 липня 2011 року у базі даних Державної служби зайнятості налічувалося 90 тис. вакансій, що на 14% більше, ніж на відповідну дату 2010 року. При цьому найбільш популярними професіями, на які сьогодні підвищений попит роботодавців, є слюсарі, токарі, електрогазозварники, водії.
За його словами, затребувані також спеціалісти вищого рівня: лікарі, кваліфіковані інженери з відповідним досвідом роботи, спеціалісти сфери інформаційних технологій: «У провідних ІТ-компаніях - до чверті вакансій».
А ТОП-список безробітних складають бухгалтери, економісти, спеціалісти державної служби, менеджери із збуту, головні бухгалтери, директори, секретарі-референти.
«Все це – дуже серйозні перекоси, які фактично гальмують модернізацію економіки. Натомість ми повинні надати пріоритет інженерам, технологам, робітникам, які здатні перебудувати країну. Це не абстрактна ідея, а вимога розвитку», - підкреслив Микола Азаров.