Бі-Бі-Сі більше не розмовлятиме українською
Українська служба Бі-Бі-Сі закриває своє радіомовлення. В дії залишається веб-сайт «Бі-Бі-Сі Мій Світ». Крім української, буде припинено радіомовлення також азербайджанською, російською (за винятком окремих програм), іспанською (для Куби), в'єтнамською і турецькою.
Бі-Бі-Сі раніше оголосила, що закриває п’ять мовних служб через скорочення бюджету корпорації. Закрито буде албанську, македонську, сербську служби, а також редакції, які випускають програми для країн Карибського регіону англійською мовою та португальською — для країн Африки, повідомляє BBC.
Як оголосив голова Всесвітньої служби Пітер Горрокс, 650 робочих місць із 2400 на Всесвітній службі буде закрито протягом наступних трьох років, більшість із них — протягом першого року.
Окрім закриття п’яти мовних служб, кількість співробітників та інших підрозділів Всесвітньої служби буде скорочено. Британська телерадіомовна корпорація заявила, що звільнення на Всесвітній службі стали результатом скорочення урядового гранту, який уряд виділяє для зарубіжного мовлення.
"Ми повинні скоротити витрати у зв'язку зі зменшенням розміру гранту, який надає Міністерство закордонних справ Великої Британії, — каже голова Всесвітньої служби Бі-Бі-Сі Пітер Горрокс. – І нам необхідно зосередити зусилля на тих мовних службах, у яких є найбільша потреба і які чинять найбільший вплив".
Проте профспілки називають скорочення "жорстокими" і планують у середу провести акцію протесту біля Буш-хауса в Лондоні — будинку, де працює Всесвітня служба Бі-Бі-Сі.
Всесвітня служба Бі-Бі-Сі почала мовлення в 1932 році. Зараз її бюджет становить 272 мільйонів фунтів на рік (близько 430 мільйонів доларів), а загальна аудиторія теле- і радіопрограм, а також інтернет-сайтів, досягає 241 мільйону людей по всьому світу.
Виробництво програм Бі-Бі-Сі для британської аудиторії фінансується за рахунок телевізійного збору — особливого податку, яку платить кожна родина, що користується телевізором. Поки що Всесвітня служба, яка досі вела мовлення 32 мовами, фінансується Міністерством закордонних справ Британії (Форін-офісом).