Більшість українців підтримують введення комендантської години під час карантину
До теми
Лише половина українців вважає, що їхній сім'ї безпосередньо загрожує коронавірус, втім більшість населення виступає за посилення карантину. Як свідчить опубліковане 1 квітня дослідження соціологічної групи «Рейтинг», 71% респондентів підтримують обмеження в'їзду/виїзду в містах, 65% – встановлення обмежень на рух транспорту, а 58% висловлюються за введення у деяких містах комендантської години.
При цьому 74% опитаних вважають, що потрібно ввести штрафи для людей за порушення карантину (до речі, такі штрафи вже є). Найбільше за штрафи виступають мешканці Заходу (81%) та Центру України (74%), де зафіксовано найбільше випадків захворювання на коронавірус.
Цікаво також, що кожен п'ятий українець продовжує працювати без змін під час карантину. Із 65% респондентів, які сказали, що мали роботу до запровадження карантину, 29% продовжують працювати дистанційно (а це 19% від усіх опитаних), а 35% працюють взагалі без змін (а це 23% від усіх).
Половина українців повідомила, що обмежила вихід із дому через карантин. При цьому 8% респондентів заявили, що зовсім не виходять із дому, 43% – виходять раз на кілька днів, 31% – раз на день, а 18% – декілька разів на день. Головна причина для виходу – покупки в магазинах (на це вказало 76% опитаних). По 28% українців вказали, що виходять із дому, щоб піти в аптеку та на роботу. Частіше з дому виходять чоловіки.
«52% заявили, що готові залишатися вдома, не виходячи на вулицю більше п'яти днів, за умови запровадження заборони на вихід з дому. 12% заявили, що можуть побути вдома 4-5 днів, 20% – 2-3 дні, 10% – не більше одного дня. Майже 60% опитаних зазначили, що їхніх заощаджень, за умови припинення отримання доходів, вистачить менше аніж на місяць. 16% зазначили, що їм вистачить збережень на термін до двох місяців, 7% – до трьох місяців. 6% – до півроку, 3% – до року і більше», – вказано у дослідженні соціологів.
Також цікаво, що значно більше українців переживають з те, що в Україні може настати економічна криза (87%), аніж за те, що вони можуть захворіти на коронавірус (58%). За те, що на Covid-19 захворіє хтось із близьких, хвилюйться 88% респондентів.
P. S. Під час дослідження опитували доросле населення України. Вибіркова сукупність: I хвиля 1000 респондентів (25-27 березня 2020 р.), ІІ хвиля 1000 респондентів (28-30 березня 2020 р.). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 4%. Метод опитування: CATI (computer-assisted telephone interviews -телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.