Більшість українців підтримують введення комендантської години під час карантину

Лише половина українців вважає, що їхній сім'ї безпосередньо загрожує коронавірус, втім більшість населення виступає за посилення карантину. Як свідчить опубліковане 1 квітня дослідження соціологічної групи «Рейтинг», 71% респондентів підтримують обмеження в'їзду/виїзду в містах, 65% – встановлення обмежень на рух транспорту, а 58% висловлюються за введення у деяких містах комендантської години.

При цьому 74% опитаних вважають, що потрібно ввести штрафи для людей за порушення карантину (до речі, такі штрафи вже є). Найбільше за штрафи виступають мешканці Заходу (81%) та Центру України (74%), де зафіксовано найбільше випадків захворювання на коронавірус.

Цікаво також, що кожен п'ятий українець продовжує працювати без змін під час карантину. Із 65% респондентів, які сказали, що мали роботу до запровадження карантину, 29% продовжують працювати дистанційно (а це 19% від усіх опитаних), а 35% працюють взагалі без змін (а це 23% від усіх).

Половина українців повідомила, що обмежила вихід із дому через карантин. При цьому 8% респондентів заявили, що зовсім не виходять із дому, 43% – виходять раз на кілька днів, 31% – раз на день, а 18% – декілька разів на день. Головна причина для виходу – покупки в магазинах (на це вказало 76% опитаних). По 28% українців вказали, що виходять із дому, щоб піти в аптеку та на роботу. Частіше з дому виходять чоловіки.

«52% заявили, що готові залишатися вдома, не виходячи на вулицю більше п'яти днів, за умови запровадження заборони на вихід з дому. 12% заявили, що можуть побути вдома 4-5 днів, 20% – 2-3 дні, 10% – не більше одного дня. Майже 60% опитаних зазначили, що їхніх заощаджень, за умови припинення отримання доходів, вистачить менше аніж на місяць. 16% зазначили, що їм вистачить збережень на термін до двох місяців, 7% – до трьох місяців. 6% – до півроку, 3% – до року і більше», – вказано у дослідженні соціологів.

Також цікаво, що значно більше українців переживають з те, що в Україні може настати економічна криза (87%), аніж за те, що вони можуть захворіти на коронавірус (58%). За те, що на Covid-19 захворіє хтось із близьких, хвилюйться 88% респондентів.

P. S. Під час дослідження опитували доросле населення України. Вибіркова сукупність: I хвиля 1000 респондентів (25-27 березня 2020 р.), ІІ хвиля 1000 респондентів (28-30 березня 2020 р.). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 4%. Метод опитування: CATI (computer-assisted telephone interviews -телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук