Біля Львова розблокували трасу державного значення

СуспільствоОксана Лабойко, 26 серпня 2016, 17:39 1295 0

Трасу Львів ― Рава-Руська розблокували. Вісім годин на в’їзді до Львова у селі Малехів безперервно ходили пішохідним переходом кілька десятків людей. Вийшли мешканці трьох сіл, які межують із Грибовицьким сміттєзвалищем. Люди заявили: мають інформацію, що туди знову почали звозити сміття. Розблокували трасу з тієї умовою, що у понеділок, 29 серпня, знову зберуться, але уже на прохідній ЛКП «Збиранка». Міські посадовці пообіцяли показати документи, за якими зараз проводять роботи на полігоні.

Траса була заблокована з 9-ї ранку і до 17-ї вечора. Водії нервували, а пішоходи з відчаю покидали транспорт і йшли до Львова пішки.

«Я везу людей, а мене не пускають. Чим я особисто їм винен? Завтра вони самі ж будуть стояти на дорозі і зупиняти мене, а я їм не зупиню. Хай ідуть пішки», ― обурюється водій маршрутки «Червоноград-Львів» пан Роман.

«Я вже дуже сильно не встигаю на роботу. Не залишається нічого іншого, як вийти і йти до Львова пішки», ― каже пасажирка маршрутки Христина.

Протестувальники пояснили, що вийшли на трасу, бо їх насторожила техніка, яка працює в Грибовичах.

«Нам прийшла така звістка, що хочуть знову відкрити звалище. Малехівський сільський голова дав дозвіл ще на 24 роки, наскільки нам відомо. Я живу в Грибовичах, в мене є діти, ми не хочемо жити більше в таких умовах», ― пояснила одна із протестувальниць пані Марія.

«Там роблять дорогу на звалище з боку Збиранки. Активно риють, обгороджують, а потім пустять сміттєвози і все», ― додала ще одна протестувальниця пані Галина.

Водночас сільський голова Малехова запевняє: нічого такого не дозволяв. А сільрада відвела містові ділянку для стабілізації ситуації на самому звалищі.

«Є тріщина на сміттєзвалищі з північної сторони лісу, де може бути друга катастрофа, екокатастрофа, яка попадає то сміття в озера-інфільтрати і ті озера будуть плинути і дотягнуться аж до житлових будинків на Наливайка-Шухевича. І ми справді відвели шість гектарів землі, які є під гудроновими озерами і які необхідні для стабілізації ситуації на сміттєзвалищі», ― зазначив сільський голова Малехова Володимир Сеньковський.

Єдине, що відбувається на звалищі, ― це першочергові стабілізаційні роботи, переконувала протестувальників і посадовець, яка приїхала на переговори. Але люди й слухати не хотіли, вимагали мера.

«Проводяться роботи щодо укріплення дамб. Ці роботи треба виконати, щоби унеможливити надзвичайні ситуації. Також є проект по стабілізації сміттєзвалища, він пройшов експертизу. І необхідно проводити ці роботи. Крім того, ми обгороджуємо територію і виділені кошти на встановлення відеоспостереження. Але ніхто в Грибовичі не возить сміття», ― запевнила заступник голови міської комісії з питань надзвичайних ситуацій Ірина Маруняк.

В ЛКП «Збиранка» підтвердили, що нового сміття не приймають, лише розгортають старе.

«Це не є свіже сміття, по ньому навіть видно. Звалище охороняє Муніципальна дружина. Вона не пропускає сміттєвози. Крім того, свіже сміття розгортають бульдозери, а в нас вони зараз взагалі не працюють», ― говорить директор ЛКП «Збиранка» Володимир Занік.

Та, аби люди зійшли з дороги, пообіді посадовці приймають рішення призупинити на полігоні навіть стабілізаційні роботи. Втім розходяться протестувальники не одразу. Спочатку вимагають від Ірини Маруняк письмового підтвердження, потім самі ж рвуть зобов’язання, яке вона їм дає, і заявляють, що говорити готові тільки з мером.

Однак, під вечір до протестувальників приїжджає народний депутат Володимир Парасюк, до якого дивом люди одразу ж дослухаються і погоджуються розблокувати дорогу.

А переговори домовляються продовжити у понеділок біля прохідної ЛКП «Збиранка».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук