Біля місця розстрілів у Катині будують елітні котеджі
Режисер фільму «Катинь: листи з раю» Софія Чемерис повідомила в ефірі "Шустер Live" 20 квітня, що в 10-ти метрах від місця розстрілів польських офіцерів у Катині будують елітне котеджне містечко.
Будівельники, з її слів, про це навіть не знають.
Також Софія Чемерис сказала, що загалом поховання польських офіцерів тут становлять близько 10%. Решта – поховання часів розстрілів 1918 року – євреїв, росіян та ін.
Софія Чемерис також розповіла, що якщо поляків можна ідентифікувати, то інших розстріляних – ні.
«Інформація – велика сила. Замовчування інформації – це вже маніпуляція», – наголосила вона, коментуючи обізнаність звичайних громадян про це питання.
Водночас відомий дослідник українського визвольного руху, історик Володимир В’ятрович наголосив: «Маніпуляції можна зупинити, тільки відкривши всю правду». Він зазначив, що всі архіви радянських часів мають бути відкриті.
Як інформував ZAXID.NET, Європейський суд з прав людини в Страсбурзі визнав масовий розстріл польських військовополонених під Катинню 1940 року військовим злочином. Водночас суд не зобов'язав російську владу відновити розслідування трагедії, як того вимагали рідні та близькі розстріляних, які скаржаться на неефективність розслідування справи у Москві. Таким чином, суд в Страсбурзі лише частково задовольнив позов польської сторони.
Нагадаємо, розслідування справи про розстріл польських офіцерів під Катинню було розпочато в 1990 році. У 2004-му воно було припинено, а справа закрита. У 2010 році Держдума ухвалила заяву, в якій вказувалося, що розстріл був проведений "за прямою вказівкою Сталіна та інших радянських керівників". "Катинська справа" про розстріл в 1940 році тисяч полонених польських військовослужбовців співробітниками НКВС довгі роки ускладнювала відносини між Росією та Польщею.
Зазначимо, у результаті масового розстрілу в Катині в 1940 році загинули 14 тисяч польських офіцерів. Їхні родичі протягом багатьох років намагаються добитися реабілітації розстріляних, але поки безуспішно.